Adet Söktürücü Bitki Çayları - aboutcatdog


Adet Söktürücü Bitki Çayları

Kadınlar adet gecikmesi yaşadıkları zaman çok sıkıntı yaşar ve yoğun stres altında hisseder. Adet gecikmesi bazen hormonal düzensizlik kaynaklı olup bazen de üremeye bağlı organlardaki patolojik belirtilerden kaynaklı olur. Doğal bitkisel çaylar böyle zamanlarda sağlıklı ve fayda verici çözümdür.

Adet Söktürücü Bitki Çayları

çoğu kadın adet dönemleri gelmeden önce zaman zaman bu sıkıntıyı yaşarlar. İşte sizinle paylaşacağımız adet söktürücü bitki çayları sayesinde  regl dönemi öncesi içinde bulunduğunuz gecikmeden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Adet Söktürücü Bitki Çayları Nelerdir?

Size aşağıda önerdiğimiz bitki çayları, adet söktürücüler arasında en etkili olanlardır. Doğal ve sağlık açısından son derece faydalı olan bu çaylardan mutlaka yararlanın. Kesinlikle faydasını görecek ve adet dönemi öncesi stres ve ağrıdan da kurtulmuş olacaksınız.

Üzerik Tohumu

Üzerik tohumu da adet söktürücü bitkiler arasındadır. 1 bardak sıcak suya 1 çorba kaşığı üzerik tohumu ekleyiniz. 15 dakika demlenmesi için bekletiniz. Bu karışımı günde 2 defa, 2 su bardağı olarak tüketiniz.

Maydanoz Tohumu

Maydanoz tohumu adet söktürücüler içerisinde en etkili bitkilerin başında gelir. 1 su bardağı kaynamış suya bir tutam maydanoz tohumu ilave edilerek 15 dakika boyunca demleyin. Gün boyu sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 sefer bir bardak için. Son derece rahatlatıcı ve etkilidir.

Kekik Çayı

Kaynamış 1 su bardağı suya 1 çorba kaşığı kekik ekleyerek 5-10 dakika dinlendiriniz. Bu karışımdan günde 2 su bardağı tüketiniz.

Çiriş Otu Çayı

Adet söktürücü  olarak çok etkili bir çaydır. 1 bardak su ile ile çiriş otunu kaynatın. Bir miktar bal katıp içiniz.

Kantaron Çayı

1 su bardağı kaynatılmış suyun içine yarım çorba kaşığı kantaron ekleyip 15 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz. Gün içerisinde yemeklerden sonra, 2 kez içiniz.

Civanperçemi

Civanperçemini çiriş otu gibi 1 su bardağı su ile kaynatılıp bal ile tatlandırdıktan sonra içiniz.

Dereotu

Dereotu en etkili bitkilerdendir. 1 tatlı kaşığı dövülmüş dereotu tohumunu kaynar suya ekleyip bir süre kaynatın. Bal ile tatlandırılıp tüketilebilir.

Papatya Çayı

Biberiye ile karıştırılarak kaynatılan papatya  iyi bir adet söktürücüdür.

Sizin İçtiğiniz çay varsa, yorum olarak belirtebilirsiniz.. Sağlıcakla kalın

Like Post ; ) {?}

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *