Ağız kokusuna bir son verin - aboutcatdog


Ağız kokusuna bir son verin

Ağız kokusuna son vermek sizin elinizde, daha önce hiç denediniz mi ? Peki ağız kokusundan nasıl kurtulurum? İşte detaylar..

Ağız Kokusu Nasıl Geçer ?

1- Yumuşak olmayan, orta sertlikte olan diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın.

2- Yiyecek artıklarını, bakteri plaklarını temizlemek için dişlerinizi günde en az 2 kere fırçalamalısınız ve her gün diş ipi kullanmalısınız.

3- Ağız kokusunun sebeplerinden biri de dildeki tabakalardır. Bu sebeple dilinizi fırçalamayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Dilinizi fırçalayarak ağız kokusunun %80’inden, dişlerinizi fırçalayarak ağız kokusunun %20’sinden, kurtulabilirsiniz.

4- Ağız kokusunu gidermek için piyasadan aldığınız gargaraların bir kısmı, içindeki alkolden dolayı ağız kokusunu artırabilir. Bu tür ürünleri alırken dikkatli olmalısınız.

5- Çinkolu diş macunu kullanın ve çinkolu sakız çiğneyin. Çünkü çinko içeren ürünler ağız kokusunu alır.

6- Diş ve diş eti rahatsızlıkları ağız kokusuna sebep olduğu için ağız muayenesi ve bakımınız için diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmelisiniz.

7- Ağızdaki diş çürükleri,kron-köprü yada kırık dolgu tedavi ettirilmelidir.

8- Doldu, protez, diş köprülerinin aralarına kaçan yiyecekler ağızda kokuya sebep olacağı için her gece mutlaka protezleri çıkarmanız ve temizlemeniz gerekmektedir.

9- Ağız kuruluğundan dolayı da ağız kokusu olur. Bunun için mutlaka bol bol su için.

10- Maydanoz, kahve taneleri ve limon kabukları nefesimizi doğal olarak temizler.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *