Apireks nedir, Apireks Ne için Kullanılır? - aboutcatdog


Apireks nedir, Apireks Ne için Kullanılır?

Apireks nedir, Apireks Ne için Kullanılır?:Antiinflamatuar ve kortizon içermeyen Apireks, analjezik ve ateş düşürücü etkileri ile solunum yollarına etki eden bir ilaçtır. Aktif bileşenleri psödoefedrin ve ibuprofendir. Analjezik ve ateş düşürücü özelliği sayesinde grip, sinüzit ve soğuk algınlığı tedavisinde burun tıkanıklığını gidermede etkilidir, ateşi düşürür, bu hastalıkların vücutta neden olduğu ağrı ve baş ağrılarını dindirir ve diğer ağrı türlerinde de etkilidir. Vücut ağrıya neden olan hormonları azaltır ve ilerlemesini engelleyerek iltihaplanmayı önler.

Apireks’i nasıl kullanırım?

Doktor gözetimi olmadan kullanılırsa günde 6 dozu geçmeyiniz.Yetişkinler günde 2 tablet ile başlayabilir. Ayrıca 2 kutu. Apireks 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.Yaşlılarda idareli kullanılmalı ve psödoefedrin etken maddesi nedeniyle 60 yaş üstü kişilerde kullanılmamalıdır.ApireksSpan Hamilelik planlayan kadınlarda.>Kullanılması önerilmemektedir.  Gebelik döneminde ilaçlar genellikle uzmanlar tarafından önerilmediğinden çok gerekmedikçe kullanılmalı, gerekirse altındaki düşük dozlarda kullanılmalıdır. hekim kontrolünde kullanılır.Etkileri değişkenlik gösterebilir ve hekime danışılmadan ve gerekli görülmedikçekullanılmamalıdır.

Apireks’i kimler kullanmamalıdır?

Bypass ameliyatından sonra ağrı için kullanılması önerilmez.
Etken maddeye karşı alerjiler için. uyuşturucu. Kullanılması önerilmez.
Geçmişte mide problemleri yaşanmışsa; Mide kanaması ve bağırsak rahatsızlığı geçirmiş kişilerde ve 7 kg’dan hafif bebeklerde kullanılması önerilmez. Böbrek ve karaciğer hastalarında doktora danışılmadan kullanılması önerilmez.
Beyin damar hastalıkları, bağ dokusu hastalıkları, hiperemi, bası, üreme sorunları olan kişilerde kullanımı önerilmez.

Apireks saklama koşulları

Apireks nemsiz ortamda saklayın ve 30 derecenin altındaki kuru ortamlarda sakladığınızdan emin olun. Apireks’in yan etkileri ApireksAşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse ilacı kullanmayı bırakmalı ve bir doktora başvurmalısınız.

Apireks Yan Etkileri Nedir?

 • Nefes alma güçlüğünde,
  yüzde, göz kapakları, ağız, dil ve boğazda şişlik varsa,
  Kaşıntı, nabız artışı ve deri döküntüsü gibi alerjik durumlarda,
  tansiyon düşmesinde,
  Çarpıntı ve baş dönmesi,
  İdrarda kan,
  Böbrek yetmezliği, Ayakta şişlik nedeniyle,
  Sarılık ve karaciğer iltihabı,
  Kan kusma,
  çarpıntı ve hızlı kalp atışı,
  halüsinasyon görme durumu,
  yanan idrara çıkma ve idrar yapamama
  görsel bozulma.
5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *