Araba Kullanmanın Püf Noktaları - aboutcatdog


Araba Kullanmanın Püf Noktaları

Araba Kullanmanın Püf Noktaları , Araba kullanmak herkesin zor olarak algıladığı fakat aslında alışıldığında çok kolay olan bir eylemdir. Araba kullanmanın en temel kuralı ilk önce trafik kurallarına uymak ve sonra karşıdaki sürücülere dikkat etmektir. Biz hata yapmasak bile karşıdakinin bir hatası bize zarar verebilir. Araba kullanmayı ilk başta zor olarak algılar insanlar fakat arabanın direksiyonuna geçince bir daha kolay kolay bırakılmayacak bir alışkanlık elde edersiniz.

 Nasıl araba kullanılır sorusuna gelirsek!

Nasıl araba kullanılır sorusuna gelirsek; bu iş aslında çok basittir. İlk başta vitesler öğrenilir, Pedallar tanınır, sinyal nasıl verilir bu öğrenilir. Direksiyona geçince ilk iş aynaları kendinize göre ayarlamaktır, koltuk kendinize göre ayarlanır. Emniyet kemeri takılır. Şimdi en zevkli yerine geldik. Vites boşa atılır, ya da debriyaja tam basılır ama bilmeyen biri için debriyaja tam basma işi risklidir ki basmadığı taktirde araba kendini atar. Etrafındaki herhangi bir şeye zarar verebilir. Araba çalıştıktan sonra gaz vererek arabanın devir saatini 2000 rölantide tutmaya çalışılmalıdır. Bu işlemi başarıyla gerçekleştirdikten sonra vites 1. vitese koyulur. Debriyajdan ayakça yavaşça kaldırılır, boşluğu alınır ama bir yanlış öğretme şeklinden bahsetmek istiyorum. Debriyajı gaz verip bırakın denir ama bu yanlıştır, araba tam hareket etmeden debriyaj bırakılmaz. Bırakılırsa sarsma yapar ya da stop eder. Debriyajdan yavaşça ayağımızı kaldırırken gaz verilir gazın 2000 rölantiden düşük olmamasında dikkat edilmelidir ilk kullananlar için. Sonra araba hareket ettikten sonra debriyaj bırakılır ve vites yükseltilmesi gerekirse vites yükseltilir. Ancak hız iyi bir şey değildir unutmayalım. Direksiyon tutuşumuzsa iki elle olmalıdır. Tek elle tutulan direksiyon reflekslerin yavaşlamasına neden olur. Vites değiştirirken direksiyonu hareket ettirmemeye gayret edilmelidir.

Temel sürüş işte bu kadar kolaydır. Bir işi başarmak için istek ve gayret önemlidir bu işte de istek ve gayretli olursak üstesinden gele biriz. Birde hız sınırına, trafik kurallarına uyalım ki ne kendimizin canı yansın nede bir başkasının. Hepinize kazasız belasız iyi sürüşler. UNUTMAYALIM Kİ TRAFİKTE ÖNCE KARŞIMIZDAKİNE DİKKAT ETMELİYİZ! Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım…

Bu İçeriklerimizde İlginizi Çekebilir!

 

 

 

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *