Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? - aboutcatdog


Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır:Şarkıda da söylendiği gibi gözler kalbin aynasıdır. İnsanın duygularını ele verir gözleri her zaman. Anlatamadıklarını, içindekileri her şeyi ele verir gözler. Buğulu gözler ise söylenemeyen şeyleri anlatır karşıdakilere puslu puslu . Sizde artık bu gizemi çözüp buğulu göz makyajının nasıl yapıldığını mı öğrenmek istiyorsunuz. Son yıllarda buğulu göz makyajı oldukça moda oldu.

Sokak modasının yanında plajlarda, gece gezmelerinde de karşımıza çıkıyor. Serenay Sarıkaya gibi oldukça sevilen sanatçılarında sıkça tercih ettiği bir makyaj türü. İşte size ipuçları: Nötr renkli bir göz farını göz kapağınızın tamamına sürün.  Göz kapaklarının dış köşelerine gri daha sonra siyah far uygula ve yassı bir fırçayla farı oraya iyice uygula.

Daha sonra kaşların altına beyaz far sür ve onu da güzelce dağıt. Gözlerin buğulu görünümü kazanması için alt ve üst kirpiklerin diplerine siyah farı ince bir şekilde uygula. Bunun yerine siyah göz kalemi de kullanılabilir. Uyguladığınız siyah göz kalemini iyice yedirin. Daha sonra kirpikleri hacimli gösterecek şekilde kirpiklerinize sürün.

Öncelikle, dumanlı makyajın iyi yayılmış siyah göz farı anlamına geldiğini unutmayın. Yani göz makyajını yaparken cildine iyi bir baz hazırla ve farı nasıl etkili bir şekilde karıştıracağını bil.

Göz fondötenini mutlaka gözlerine uygula. Çünkü baz farların pigmentasyonunu korur ve makyajınız gün içerisinde canlılığını kaybetmez. Göz farından sonra gözleriniz için doğal bir arka plan rengi belirleyin.

Gece dışarı çıktığınızda, bir sonraki uygulayacağınız siyah far ile açık gri veya beyaz daha çarpıcı görünecek.

Göz kapağının tamamına uyguladıktan sonra siyaha bir Brush Light ile dokunun. göz farı ve fırça ile göz kapağının dış kenarına dokunun. Boyanın aşındığını gördükten sonra, temizleme ve far fırçasından ayrı olarak kabarık kıllı bir difüzör fırçası alın. Siyah göz farını
‘yi iyice karıştırarak gözlerinin üzerine uygula. Saçılma Fırçasını kullanarak kalan açık
 siyah göz farını kırışıklıkların iç bölgelerine taşıyın.

Temiz bir fırça harika dumanlı bir makyaj görünümü yaratır.

Normalde kadınlar, göz farı uyguladıkları fırçayla karıştırmaya çalışırlar, böylece kabarık olmayan ve gerçekten de göze çarpmayan canlı bir göz farı görürsünüz. hiç hoş görün. Fırçanız yoksa (evde bırakmış olabilirsiniz), farı elinizle hafifçe bile sürebilirsiniz.

Kahverengi gözler için dumanlı göz makyajı gerçekten çok yakışıyor. aferin sana
Gözlerinin
 renkli olmamasından rahatsız olan kadınlar, dumanlı siyah makyajla gözlerini vurgulayabilirler.

Daha önce de belirttiğim gibi, işin püf noktasının siyah buğulu göz makyajı ya da başka bir deyişle isteyenler için olduğunu belirtmek isterim. dumanlı göz makyajı yapmak için temiz bir karıştırma fırçasıdır. Gölgelendirmek istediğiniz rengi bir fırça ile alın ve göz kapaklarınızın dışına yayın, ardından temiz bir fırça ile iyice karıştırın ve yumuşak bir görünüm elde edin.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *