Cennet Hurması İle Yüzünüze Tazelik Kazandırın - aboutcatdog


Cennet Hurması İle Yüzünüze Tazelik Kazandırın

Cennet Hurması İle Yüzünüze Tazelik Kazandırın:Kimi yerlerde cennet elması ya da cennet hurması, kimi yerlerde de hurma olarak adlandırılan bu şifalı bitkinin sayısız faydalarından birisi de, içerdiği bol miktardaki folik asit sayesinde yüzümüze kazandıracağı tazelik.

Cennet Hurması Faydaları

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın önerdiği bu karışım ile yüzümüzün bütün vitamin ihtiyacı karşılanacak. Daha canlı ve parlak bir yüze sahip olacağız. Bunun için 1 adet kabuğu soyulmuş cennet hurması ( ergin olacak), 1 adet yumurta akı, birazda yüzümüzde tutunmayı sağlayacak kadar yulaf unu, nemlendirmeyi sağlaması için de 1 tatlı kaşığı bal. Püre haline getirdiğimiz cennet hurmasının üzerine diğer malzemeleri de ekledikten sonra bir kasede karıştırıyoruz ve cildimize uyguluyoruz. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile duruluyoruz. İşte bütün yapmamız gerekenler bu kadar.

Küçük bir uyarıda bulunalım : Cennet Hurması, sivilceli ciltler için çok uygun değildir. Kullanmamanız tavsiye edilir.

Cennet Hurması yada diğer adıyla Trabzon Hurması ile ilgili faydalı bilgileri öğrenebileceğiniz…

Sonuç olarak Kaki Maske sonbahar ve kış mevsiminin besleyici ve nemlendirici yüz maskelerinin olmazsa olmazı diyebiliriz. Ancak bu maskeyi yapmadan önce iki kurala uymanızı tavsiye ederiz. İlk olarak, koyu renkli ve koyu turuncu renkli olgun hurma kullanmalısınız. İkincisi, bir alerjen testi yapmayı unutmayın. Gelelim Japon geyşalarının güzelliklerine kattığı bu
maske tarifine.

Trabzon Hurmasının Cilt İçin Faydaları

 Organik Asitler;
Cildi
 gençleştirir ve yumuşatır.

 İz elementler ve vitaminler;
Dış etkilere
 karşı koruduğu için önemser.

 Tanenler;
Mikro çatlakları ve
yarayı iyileştirir.

– Antioksidanlar;yaşlanma sürecini geciktirir.

 Su;
Cildi nemlendirir.

Bu, cildin esnek ve sağlıklı olmasını sağlar.

DİKKAT!
Öncelikle haki maskeleri kullanırken- Tarifler Göz
 ve dudak bölgesinde 30 dakikadan fazla bırakılmamalıdır.

Like Post ; ) {?}

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *