Cildinize Uygun Saç Rengini Seçin - aboutcatdog


Cildinize Uygun Saç Rengini Seçin

Cildinize Uygun Saç Rengini Seçin ; Stilistlerin önermesine rağmen bir saç rengini deneyip de, size hiç uymadığını fark ettiğiniz oldu mu? Bunun sebebi aslında cilt tonunuz olabilir. Temel kahverengi, sarı, kızıl ve siyah renklerinin ötesinde, sınırsız sayıda yan renk tonu ve gölge seçeneği yer alırken, bazen seçim yapmak imkansız gibi durabiliyor.

Eğer biraz çılgınca ve geleneksel olmayan tarzda saç renklerini seviyorsanız, seçim yapmak daha da zor hâle gelebilir. Tıpkı doğru kıyafetleri seçmek gibi, saç renginiz de nasıl gözüktüğünüzü doğrudan etkileyebilir, cilt tonunuzu canlı ya da tam tersi sönük gösterebilir.

Cilt renginize uygun seçimleri nasıl yapacağınızı ve hangi saç renginin size en uygunu olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Cilt tonunuzu bulun

Cildinizin alt tonlarını denemeden önce, ilk olarak doğal ışık kullandığınızdan emin olun. Yapay ışıklar cildinizin görünümünü değiştirebilirler. Hızlı bir kontrol için, avcunuzu yüzünüze bakacak şekilde çevirin ve elinizde, bileğinizdeki damarlara bakın. Eğer damarlarınızda mavi veya mor renkler varsa, daha soğuk renkler kullanmanız gerekecektir. Eğer damarlarınızda yeşil renk varsa da, sıcak tonlar size daha uygun olacaktır. Eğer renk ayrımını tam yapamıyorsanız ise nötr bir cilde sahipsiniz demektir. Bu durumda şanslı taraftasınız çünkü çoğu saç rengi size uyacaktır.

Küllü sarı

Küllü sarı, tıpkı platin, buz, gümüş ve şampanya renklerinde olduğu gibi soğuk cilde sahip olanlar üstünde çok iyi duracaktır. Hatta bu renkte hafif mavi gölgeler dahi kullanabilirsiniz. Gwen Stefani ve Taylor Swift gibi ünlüler de cilt tonlarının uyumu sayesinde küllü sarıyı kendilerine yakıştırmayı başardılar.

Sıcak sarı

Mavi alt tonlarına uygun, soğuk tonlu bir cildiniz varsa, hafif sıcak sarı renkleri de tercih edebilirsiniz. Altın sarısı, karamel, kehribar ve bal sarısı renkler de size uygun olacaktır. Tabii eğer cildiniz sıcak tonlara sahipse, yani sarımtıraksa bu renkten kaçınmalısınız. Çok fazla sarı renk sizi solgun gösterecektir. Rengin cırtlak olmaması için de aralıklı olarak saç toneri kullanabilirsiniz.

Soğuk kahverengi

Eğer cildiniz sıcak renklerdeyse, kestane, koyu çikolata ya da koyu kestane gibi soğuk kahverengi tonundaki saç renkleri size uygun olacaktır. Sarı – sıcak tonlarda bir ciltle her zaman soğuk kahverengi saç uyumlu olmaktadır.

Sıcak Kahverengi

Eğer hafif sıcak tonlarda bir cilt sahibiyseniz, altın kahve, bal, kehribar, maun veya tarçın rengi saçları size önerebiliriz. Ünlü oyuncu Emilia Clarke da Game of Thrones’taki platin peruğunu takmıyorken, favori saç rengi sıcak kahverengi oluyor.

Soğuk kızıl –  kırmızı

Kumral, bordo ya da gerçek kırmızı gibi soğuk kırmızı saç renkleri, kırmızı tonlu ciltlere en uygun olanıdır. Eğer koyu renk bir cildiniz varsa, sıcak kırmızı renkler yerine soğuk kestane gibi tercihlerde bulunabilirsiniz. Aksi takdirde cildiniz hastalıklı gibi gözükebilir.

Sıcak kırmızı

Eğer daha çok nötr bir cilde sahipseniz, sıcak kırmızı tonlar size uygun olabilir. Çilek sarısı, kehribar, bakır gibi renkler tavsiyelerimiz arasında. Fakat boyalı saç şampuanı kullanmaya özen gösterin ve olabildiğince uzun süre rengi korumak için devamlı yıkamaktan kaçının.

Soğuk siyah

Espresso kahvesi ya da tam siyah renk, sıcak cilt tonlarıyla oldukça uyumludur. Eğer açık ten bir cilde sahipseniz, aradaki zıtlık sarı tonunuzu yok edecek ve hoş bir görünüm katacaktır. Cilt tonunuz koyuysa da, alt tonları önemsemeden tamamen siyah renge yönelebilirsiniz.

Sıcak siyah

Eğer çikolata kahve, kakao ya da kahverengi-siyah saçları seviyorsanız, açık veya orta tonlarda bir cilde sahip olmalısınız. Cildiniz esmerse, o zaman kahve ya da kakao tonlarını tercih ederek daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sıradışı renkler

Yeni saç renginizi çılgınca bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? Gökkuşağında çok sayıda renk var ve hepsi seçenekler dahilinde, tabii ki önemli olan doğru uygulamak.

Pembe, turuncu ya da sarı gibi daha sıcak renk tonları soğuk tip tenlerde uygun olurken, mavi ya da mor gibi soğuk saç renkleri ise sarımsı ciltlere yakışmaktadır. Eğer koyu – esmer tenliyseniz de, pastel renkler yerine daha doymuş tercihlerde bulunabilirsiniz.

Tabii hepsinin ötesinde, bu sıradışı renklerin akması uzun sürmeyecektir. Dolayısıyla özel ürünlerle boyanızın ömrünü uzatmayı unutmayın.

Bu İçeriklerimizde İlginizi Çekebilir!

5/5 - (4 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *