Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler - aboutcatdog


Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Demir eksikliği en çok Türk kadın ve çocuklarında bulunur. Demir eksikliği anemisinin sonuçları ağır olabilir, bu nedenle eksikliğin gıda ve ilaçla düzeltilmesi zorunludur. Demir, kırmızı kan hücrelerinde hemoglobinin yapısına nüfuz ederek oksijenin taşınmasına yardımcı olur. Yeterince demiriniz yoksa, yeterince oksijen taşıyamazsınız. Enerji üretimi için gereken oksijen ihtiyacı bozulduğunda kalp yorulur, halsizlik olur, cinsel tiksinti başlar, uyuşukluk ve yorgunluk hissi ortaya çıkar. Demir açısından zengin gıdalardan. Ciğer, kırmızı et, kümes hayvanları, balık, yumurta, üzüm, pekmez, kuru fasulye, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru dut, yeşil yapraklı sebzeler, fındık, yer fıstığı, susam gibi besinlere günlük beslenmenizde yer vermelisiniz.

Cinsel performansı arttırmada en önemli faktör kan dolaşımını teşvik etmektir. Diyetinizdeki küçük değişiklikler cinsel yaşamınızı olumlu yönde etkileyebilir.

Özellikle cinsel gücü artırmaya yardımcı olan gıdalardan. Günlük diyetinizde çikolata, somon, ananas, ahududu, böğürtlen, çilek, kiraz, yaban mersini, avokado, domates, kabuklu deniz ürünleri, kırmızı biber, zencefil, fındık ve sarımsak gibi yiyeceklere yer verdiğinizden emin olun.

Sigara, alkol ve stres ise cinsel gücü olumsuz etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır.

Demir eksikliğinin cinsel gücü olumsuz etkilememesi için;

  • C vitamini demir emilimini arttırırken hemoglobin üretiminde de önemli yer tutar. Bu yüzden demirden zengin besinler yerken, yanında C vitamini olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Kivi, portakal, mandalina, bol limonlu salata kolay seçimler olabilir.
  • Yumurta ile birlikte taze sıkılmış portakal suyu veya greyfurt suyu tüketmek yumurtadaki demir emilimini arttırır.
  • Yumurta haşlamak yerine menemen yaparak domates, soğan, kırmızı biber ilavesi ile C vitamini kazandırılacağı için demir emilimi arttırılabilir.
  • Ispanağın yumurta ile pişirilmesi demir emilimini arttırır.
  • Çayda bulunan fitat ve tanenlerin demir emilimini azaltmamaları için çayı açık ve limonlu içmek faydalı olabilir.
  • Kalsiyum demir emilimini engeller, bu yüzden süt ve sütlü ürünler demir ilaçları ile birlikte tüketilmemelidir.
5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *