Dikdörtgen Salon Dizaynı - aboutcatdog


Dikdörtgen Salon Dizaynı

Dikdörtgen Salon Dizaynı:salonlar; Bizim için iyi bir dinlenme alanı, misafir kabul ettiğimiz ilk nokta ve kalabalık aile sohbetlerinin gerçekleştiği en sıcak ortam. Evin diğer bölümlerine göre daha geniş bir yapıya sahip oldukları için dekorasyon daha çok önem verdiğimiz alanlardan biridir. İyi bir salon dekorasyonu için şık mobilyalar tek başına yeterli değildir. Günün yorgunluğunu atmak istiyorsak, televizyon karşısında bir içkinin rahatlığını yaşamak için de rahat mobilyalara ihtiyacımız var. Geniş ve ferah bir salon dekorasyonu gerçekleştirmek basit bir işlemdir ancak aynı durumun dikdörtgen salon tasarımı için geçerli olmadığına inanılmaktadır.

Büyük dikdörtgen salon için dekorasyon fikirleri

Dikdörtgen oturma odanız işinizi görecektir. Geniş bir alana sahipse salonu ikiye bölerek iki farklı alan düzenleyebilirsiniz. 2 adet üçlü koltuk ve 2 adet tekli koltuk, geniş dikdörtgen alanlar için en iyi kombinasyonlardan biridir. Kullanışlı ve dekorasyonla uyumlu bir sehpayı asla ihmal etmeyin. Oturma odasının ilk bölümünü kanepe ve TV ünitesi ile dekore ederken diğer tarafını yemek odası olarak kullanabilirsiniz.

Arkasında yemek masası bulunan üç koltuktan birini kullanarak bile tek bir oturma odasında iki ayrı alan izlenimi yaratabilirsiniz. Böyle bir düzenleme ile dikdörtgen salon tasarımı için en iyi dekorasyon alternatiflerinden birini evinize yansıtabilirsiniz.

Küçük dikdörtgen salon dekorasyonu

Salon Küçük dikdörtgen salon dekorasyonu. iyi düşünülmüş Dekorasyonu zor ama minimalist tarzın hakim olduğu bu tip oda dekorasyonu için koridorlara çok yakışıyor. Standart bir salon takımınız varsa ve tadilat düşünüyorsanız, salon takımınızı köşe koltuk modeli ile değiştirebilirsiniz. İkili, üçlü ve tekli koltuklardan oluşan bir takım, dikdörtgen bir salon tasarımına uygun değildir.

Ortamı daha da daraltabilir ve hareket aralığını azaltabilirsiniz. Öte yandan köşe koltuklar; Daha az yer kaplayan ancak rahat ve fonksiyonel bir kullanım sunan mobilyalardır. Salonunuzun büyüklüğüne göre açık tonlarda L şeklinde bir koltuk modeli tercih edebilirsiniz. L-koltuğu dikdörtgen odanın uzun duvarlarından birine yerleştirmek onu iyi bir şekilde kullanır. Kanepenin karşısındaysa minimal bir TV ünitesi kullanmak doğru seçim olacaktır.

Oturma odasının küçük olması nedeniyle aynı anda çok fazla renk kullanmamaya dikkat edin. Taze bir görünüm için açık tonları kullanabilirsiniz. Aslında pencere önünde kullanılan bir ayna gün ışığının daha iyi yansımasını sağlar.

Dikdörtgen salon tasarımında bunlara dikkat edin!

• Evet, aynayı kullanmak istiyorsunuz. dikdörtgen salon tasarımı iki parçaya bölünerek, kapıya yakın yemek masası kullanılmalıdır.Bu nedenle yemek servisleri daha pratiktir.

• Dikdörtgen bir oda için belirgin hatları olan mobilyalar yerine daha yumuşak hatlara sahip mobilyalar iyi bir seçimdir.

• Renkler Açık ve pastel tonlar genel dekorasyonda uygundur Dahil olan oturma odası ile çevreye daha geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dar ve küçük salonlarda duvara ayna kullanmak da aynı etkiyi yaratıyor.grubunun yemek masası ve oturma alanı için ayrı kilimler tercih edilmelidir.Özellikle oturma odasını iki ayrı alan olarak kullanmayı düşünüyorsanız, kilimlerin aynı desende olmasına dikkat edin.

• Dikdörtgen bir oturma odası tasarlarken yapılan en büyük hatalardan biri mobilyaları yan yana koymaktır. yerleştirmek. Böyle bir görüntü, dekorasyonu olumsuz etkileyecek ve mobilyanızın çarpıcı stil detaylarını yok edecektir.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *