Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür? Dipliner ve Eyeliner Farkı Nelerdir? - aboutcatdog


Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür? Dipliner ve Eyeliner Farkı Nelerdir?

Dipliner Nedir, Nasıl Sürülür? Dipliner ve Eyeliner Farkı Nelerdir : Makyajın vazgeçilmez adımlarından biri olarak kabul edilen Eyeliner, gözleri şekillendirdiği ve göze çekicilik kattığı için en popüler makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Aslında çeşitli teknik ve yöntemlerle kolaylıkla uygulanabilen eyeliner, bazı durumlarda zor makyaj tekniklerinden biri olabiliyor. Astarı her iki göze eşit ve aynı şekilde uygulayamama, istediğimiz şekilde ayarlayamama, net bitişli ince bir çizgi oluşturamama gibi sorunlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu gibi durumların kurtarıcısı çok kullanışlı bir dipliner biliyor musunuz? Eğer dipliner nedir ve nasıl kullanılır tam olarak bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Dipliner nedir ve nasıl kullanılır? Dipliner ve eyeliner arasındaki fark nedir?

Saç Bakım Güzelliği Dipliner Nedir?

Dipliner; Kalem şeklinde keçe uçlu bir makyaj malzemesidir. Göz kapakları ve kirpik çizgisine ince veya kalın bir çizgi çekmek için kullanılır. Kalem şeklinde olması ve ince fırça uçları yerine kalın, sert keçe dokusuna sahip olması kullanımı çok kolaylaştırır. Eyeliner ile eyeliner arasındaki farklar nelerdir?

Birbirine tamamen benzeyen eyeliner ve dipliner, yapıları gereği uygulama ve sonuç olarak farklıdır. Eyeliner genellikle uzun, ince bir fırçaya sahiptir ve boyaya daldırılarak kullanılır. Aslında, uzun fırçası sayesinde kontrol etmek daha kolay.

İnce fırçalarla keskin, ince çizgiler elde etmek daha kolay. Ancak bazılarına kolaylık olsun diye yapılan bu uzun, ince fırçalar sanıldığı kadar kolay değil. Hareketli fırça, eliniz titrediğinde çizginin kırılmasına neden olabilir veya fırçadan çıkan tek bir kıl, makyajın kırılmasına neden olabilir. Tüm bunlardan muzdarip olanlar için tasarlanmış dip kalemi, kısa, kalın, sert bir işaretleyicinin doğru şekli. Eyelinerda bahsettiğimiz bukle ve hareketler eyelinerda olmadığı için kontrol tamamen sizde.

Bu iki ürünün uçları da farklıdır. Eyeliner fırça olduğu için sivri ucu yoktur. Dipliner kalem gibi sivri uçlu olduğu için kolayca ince bir çizgi çizebilirsiniz. Dipliner nereye sürülür? Dediğim gibi dipliner uygulama açısından eyelinerdan çok da farklı değil.

Daha sonra dip liner, kirpiklerin alt ucuna da yatay bir çizgi şeklinde çizilebilir. Ayrıca dipliner genellikle kirpiklerin alt kısmını belirginleştirmeye ve gözü şekillendirmeye yardımcı olur. Kısa ve sert yapısı uzun kuyruklara izin vermez ve gözün durduğu yerde biter. Bunu kalıcı makyaj uygulamalarına bakarak da anlayabilirsiniz. Kalıcı eyeliner uygulamalarında yapıştırıcıya gerek yoktur, sadece kirpikler açılır ve işlem tamamlanır.

Pek çok şekil yapma yeteneğiniz yok, bu nedenle göz içinden ince bir çizgi ile gelen ve uçlara doğru kalınlaşan şekiller için bir astara ihtiyacınız olabilir. Tabii yine de sıraya girmeyi unutmayın. Esnaf iseniz istediğiniz şekli almakta zorlanmazsınız.

Haircare Beauty Eyeliner nasıl sürülür?

Tıpkı eyeliner sürmek gibi unutulmaması gereken bazı önemli noktalar vardır.

El sıkışmayın Hızlı olun Gözün dışından başlayıp gözün kaynağına doğru ilerleyen bir yöntem ile uygulayın Bu noktalar üzerinde çalışırken aşağıdaki prosedürü uygulayabilirsiniz dikkatli olun .Uygulamadan önce rengin kalemdeki gibi uca ulaştığından emin olmalısınız. astarı hafifçe sallayarak başlayın. Gözün dışından başlayıp uygulamaya çalışarak, elinizle çekmeden gözü aynı dokuda bırakın. Yavaşlarken elinizi sallayarak çizginin keskinleşmesini önleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *