Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? - aboutcatdog


Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyajın en önemli kuralı cildi temiz tutmaktır. Makyaj yapmasanız bile en azından geceleri yüzünüzü cilt uygun bir temizleme jeli ile temizlemelisiniz. Temizlik için sabun kullanmayınız. Çünkü sabun; cildinizin Ph dengesini bozar. Jelle temizlenen cildi tonikle rötuşlayabilirsiniz. tonikle temizlemenin faydasını unutmayalım. En önemli faydası ise gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlamasıdır.

Makyaj yapımında ise öncelikle nemlendirici sürülmelidir. Cilt nemi emene kadar bir süre beklemelisiniz.Bu sırada kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Çünkü kalın ve dolgun kaşlar güzel bakışların püf noktasıdır.

Doğal makyaj için bb krem kullanmanızı öneririz. BB kremin kapatıcılık özelliğini yetersiz buluyorsanız.Su bazlı fondöten kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz sorunlu değil ise BB krem kullanmanızı öneririz.Az kapatma özelliği bulunan ürün daha doğal duracaktır. BB krem veya fondöteninizin cilt tonunuza uyması önemli bir ayrıntıdır.Bu ürünleri seçerken gün ışığında seçmeye özen gösteriniz.

Eğer cildiniz yağlı ise transparan pudra kullanabilirsiniz. Üzerine makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz.

Göz makyajında ise sadece rimel kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi uzatan ve yoğun gösteren rimelleri tercih edin.Göz farında ise cilt renginize uygun tonları seçebilirsiniz. Eyeliner ise ince çekilerek kirpik diplerinizi daha yoğun gösterebilirsiniz.

Allığınız ise hafif bir ton olmalıdır. Elmacık kemiklerinizin üzerine fazla belli olmayan pembe veya şeftali rengi kullanabilirsiniz. Hafif bir allık için tombul ve büyük bir seçmeniz gerekiyor.

Şimdi sıra dudaklarda. Doğal ve güzel dudaklar için uçuk pembe veya uçuk şeftali tonları en idealidir. Simli rujlar yerine hafif ışıltı veren rujları tercih edin.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *