Düşük Bütçeyle de Şık ve Zarif Gözükebilirsiniz - aboutcatdog


Düşük Bütçeyle de Şık ve Zarif Gözükebilirsiniz

Magazin dergilerinden birinin sayfalarını çevirin ve karşınıza mutlaka pahalı, göz alıcı kıyafetleriyle ünlüler ya da mankenler çıkacaktır. Üst ve alt giyimi, ayakkabıları tamamı sizi umutsuzluğa düşürebilir ve tüm bu kıyafetlere, aksesuarlara harcanan parayı düşünebilirsiniz.

Fakat iyi haber şu ki, sizin de şık ve zarif gözükmeniz için zengin ya da ünlü olmanıza gerek yok. Hatta gayet düşük bir bütçeyle bile modaya uyabilir, güzel giyinebilirsiniz.

Daima Ruj Sürün

Daima Ruj Sürün
Daima Ruj Sürün

Biraz makyajdan her kadın hoşlanır fakat her zaman vakit bulamaz, hatta makyaj yetenekleri de kısıtlı olabilir. Bu konuda yardımınıza yetişecek biri yoksa tam bir yüz – göz makyajını bir kenara atarak sadece biraz ruj sürerek işe koyulabilirsiniz.

Ünlü isim Tiffany Reese de ruj sürmenin şık gözükmenin en basit ve iyi yolu olduğunu söyleyerek bu görüşü destekliyor.

At Kuyruğu

At Kuyruğu
At Kuyruğu

Emmy ödüllü ünlülerin saç uzmanı Kiyah Wright, at kuyruğu saçların büyük bir hayranı ve saç renginiz, tipiniz ne olursa olsun bu şekilde para harcamadan da şık gözükebileceğinizi söylüyor.

Heidi Klum, Ciara Khloe Kardashian ve Laverne Cox gibi isimlerle beraber çalışan Wright, at kuyruğu saçlarla yüzünüzü ortaya çıkarabileceğinizi söylüyor. Aynı zamanda boynunuza, kulaklarınıza ve yüzünüze dikkati topluyorsunuz.

Gardrop Yatırımı Yapın

Gardrop Yatırımı Yapın
Gardrop Yatırımı Yapın

Modayı herkes sever fakat kimi zaman bütün trendleri takip etmek mümkün olmuyor. Bu konuda stratejik alışverişler yaparak, çok da para harcamadan iyi bir gardrop oluşturabilirsiniz.

Üzerinize uyan kıyafetleri seçmek ve bütçe dostu olmalarına dikkat etmek gayet de uygulayabileceğiniz bir durum.

Sezon Sonu Alışverişi

Sezon Sonu Alışverişi
Sezon Sonu Alışverişi

Ne alacağınızda stratejik davranmanız bir yana, aynı zamanda ne zaman satın alacağınıza da dikkat etmelisiniz. Sezon sonu dönemlere yönelerek giysilerin en ucuz olduğu dönemi bekleyebilir ve uygun fiyatla hoş bir gardrop oluşturabilirsiniz.

Örneğin neden mayonuzu sonbaharda almayasınız ki? Ya da kışlık mantolarınızı Nisan’da satın alabilirsiniz ve ilerleyen dönemlerde kullanırsınız.

Ceketlerle Barışık Olun

Ceketlerle Barışık Olun
Ceketlerle Barışık Olun

Ceketlerin sadece sıcak tutmak için olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşüün deriz. Aslında ceketler şık gözükmenin en kolay ve ucuz yollarından birisi.

Çeşitli modacılar da özellikle deri ceketlerin büyük hayranı olduğunu dile getirirken, aynı zamanda blazer modellere de yönelebilir hem rahat, hem şık olabilirsiniz.

Oje Sürmeyi Unutmayın

Oje Sürmeyi Unutmayın
Oje Sürmeyi Unutmayın

Her şeyi bir araya getirmek konu olunca, iş sadece kıyafetle bitmiyor. Armoire’den Brittany Seabaugh’a göre küçük şeylerle büyük işler başarmak mümkün.

Kıyafetlerin dışında daima tırnaklarınızda oje bulundurmanızı tavsiye ederiz. Her hafta maniküre gitmenize gerek yok fakat evde oje sürebilir, daima şık kalabilirsiniz.

Tek Seferlik Etkinliklerde Şık Olun

Her ne kadar kıyafetlere para harcarken tutumlu olmak iyi olsa da, kimi zamanlarda durum değişebilir. Özellikle de sizin için önemli günlerde bu kadar tutumlu olmanıza gerek yok. Yani bir kot pantolon yerine daha dikkat çekici tercihlerde bulunabilirsiniz.

Yürüyen Pano Olmayın

Ünlülerin stilisti Katherine Pereda’ya göre çok pahalı markalar dahi kadınları kimi zaman ‘ucuz’ gösterebiliyor. Pereda’ya göre asla üzerinde bariz logo olan kıyafetleri giymemelisiniz ve kendinizi bir panoya dönüştürmemelisiniz.

Ucuz Mağazalar Keşfedin

Yerel mağazaları kovalamak ve haberdar olmak kaliteli kıyafetler için her zaman idealdir. Kimi zaman sadece AVM’lere bağlı kalmayın ve bu tip ucuz yerleri keşfetmeye bakın. Emin olun aklınıza gelmeyecek şeylerin neredeyse yarı fiyatına satıldığını görünce şaşıracaksınız.

Aksesuar

Konu şık olmaya gelince bütün bu farkı aksesuarlarla yaratabilirsiniz. Kıyafetinize uyumlu mücevher ve aksesuarlar her zaman hoş duracağı gibi aynı zamanda el çantaları da kullanabilirsiniz.

Tarafsızlığa Yönelin

Rengarenk giysiler her zaman eğlenceli dursa da, daha zarif gözükmek için kimi zaman nötr renkleri de tercih edebilirsiniz. Üstelik bunlarla da yapabileceğiniz çok sayıda kombinasyon mevcut.

Şüpheye Düşünce, Siyah Giyin

Her türlü rengin yakıştığı durumlar var fakat kararsız olduğunuz zamanlarda tamamen siyah giyinebilirsiniz. Siyah her şeyle uyum yakalarken aynı zamanda sizi de yormaz.

Kaldı ki uygun fiyatlı siyah bir kıyafeti her yerde de bulabilirsiniz.

Daima Temiz ve Kendine Güvenen Olun

Modaya uymaktan çok zarif olmak her zaman bunlarla ilgilidir. Kıyafetleriniz sizin hakkınızda çok fazla ipucu verirken, kırışık olmayan ve temiz duran kıyafetler de izlenimi yükseltir.

Bu yüzden de mutlaka kıyafetlerinizi geceden ayarlayın ve sabaha zaman sıkışması yaşamayın. Aynı zamanda mutlaka kendinize güvenin ve pahalı olmayan kıyafetleri de üstünüzde taşımayı öğrenin.

5/5 - (6 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *