En etkili Yüz sıkılaştırıcı maske - aboutcatdog


En etkili Yüz sıkılaştırıcı maske

Cilt sıkılaştırıcı bir maske ile pürüzsüz, sağlıklı bir cilde kavuşmak günümüzde her kadının hayalidir. Yetersiz beslenme, stres ve yaşlanma nedeniyle cildimiz güzelliğini yavaş yavaş kaybeder. Çoğu zaman bu durumu telafi etmek için profesyonellere başvuruyor veya çeşitli sporlarla engellemeye çalışıyoruz.

Farkında olmadan kullandığımız kozmetikler zamanla vücudun elastikiyetini alarak cildi pürüzlü hale getirir. Bu gibi durumlarda bitkisel çözümler aramak yerine çeşitli Botox, plastik cerrahi, cilt germe ameliyatları, yüze uygulanan lazerli çözümler buluyoruz. Aslında, çeşitli şifalı bitkiler kullanmak cildinizi daha pürüzsüz hale getirebilir. Bu bitkiler aynı zamanda cildi besleyerek sağlıklı bir şekilde güzelliğini geri kazanmasını sağlar.

Limon

Ucuz ve en etkili cilt sıkılaştırma maskelerinden biridir. Limon ciltteki sivilceleri kurutur, sebum oluşumunu engeller ve zamanla cildi sıkılaştırır. Limon maskesi yapmak bu süreci hızlandırabilir. Salatalık, portakal ve limonu bir karıştırıcıda iyice karıştırın, ardından harmanlanan malzemelere 3 yemek kaşığı gül suyu ve 2 yemek kaşığı alkol ekleyin. Bu karışımı cam bir kavanoza dökün, kapağını kapatın ve bir saat dinlendirin. Karıştırdıktan sonra sabah ve akşam yüzünüzü temizleyip yıkadıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Süreci hızlandırmak istiyorsanız badem yağı veya susam yağı ile cildinize masaj yapmak cildinizin kısa sürede sıkılaşmasına yardımcı olabilir.

Biberiye

Biberiyenin faydalarını övmekle kalmıyoruz. Bunlardan biri de cilt sıkılaştırıcı maskelerden biri olmasıdır. Taze, kurutulmuş, yağlı tüm ıvır zıvırlarla birlikte vücudumuzun en büyük dostudur. Biberiye tonik olarak kullanılabilir. Biberiye cildi sıkılaştırmak ve canlılık göstermek için harikadır.Bir bardak ılık süte 10 gram biberiye ekleyin ve 5 dakika bekletin. Dinlenen karışımı süzün. Vücudu temizledikten sonra cildi pamuk filtreli bir karışımla silin. Bu karışım cilt için oldukça faydalıdır ve cildi kısa sürede sıkılaştırır.

yulaf

Tüm vücudun bir arkadaşı olan yulaf, oldukça etkili bir cilt temizleyici botaniktir. Yulaf, siyah noktaların giderilmesine, cildin temizlenmesine ve atık ürünlerin gözeneklerini temizleyerek cildin rahatlamasına yardımcı olur.

maydanoz

Kendi başına küçük ama yetenekleri ile maydanoz aynı zamanda cildiniz için en sağlıklı yöntemlerden biridir. Harikalar yaratan küçük bir yaprak olan maydanoz cilt bakım uzmanıdır. Bir bardak suyu ısıttıktan sonra maydanoz yapraklarını sıcak suyun içine atın ve 10 dakika bekletin. Ardından, bir pamuğu çıkan sıcak suya batırın ve yüzünüzü ılık suyla yıkamadan önce göz kapaklarınızda 10 dakika bekletin. Bu maskenin kısa bir uygulaması, göz kapakları ve göz çevresindeki kırışıklıkları mükemmel bir şekilde giderebilir.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *