Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri - aboutcatdog


Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri: Hepimizin bembeyaz inci gibi diş hayali vardır. Bu görselliği sağlayabilmek adına evinizde bulunabilecek ve doğal yöntemler ile sağlayabilirsiniz. Basit uygulamalar ile eskisinde çok daha beyaz ve sağlıklı dişler için önerilerimize bir göz atabilirsiniz.

Doğal Yöntemler ile Beyaz Dişler

Haftada bir kez olgun bir çileği ezerek fırçanız yardımı ile dişlerinizi bu püre ile fırçalarsanız oldukça iyi bir sonuç alacaksınız. Ayrıca ezdiğiniz çileğe bir çay kaşığı karbonat ilave ederek güzel ve etkili bir diş macununa sahip olabilirsiniz. Bir çorba kaşığı karbonat, bir çorba kaşığı toz halinde adaçayı ve yarım limon kabuğu rendesini karıştırarak haftada iki sefer fırçalama işlemi yapabilirsiniz. Sonuç gerçekten mükemmel olacaktır. Çay ve kahve lekelerine karşı ince kesilmiş bir dilim limon ile ovmak oluşan lekelerin etkisini giderecektir.

Bu uygulamayı her çay kahveden sonra yada hergn rahatlıkla yapabilirsiniz. Taze ceviz yaprağı ile sadece dişlerinizi özenle ovup ardından normal fırçalama yaparsanız lekelerin yok olduğuna şahit olursunuz. Karbonat ve toz tarçını eşit miktarlarda karıştırarak bununla dişlerinizi fırçalamanız yine dişlerinizin ciddi beyazlık kazanmalarını sağlayacaktır.

Düzenli olarak dişlerinizi karbonat ile ovmanız hem beyaz bir gülüş sağlar hemde diş taşı oluşumlarınızı engeller. Ayrıca sofra tuzu ilede haftada bir dişlerinizi ovmak, bakterilerin arınmasına ve dişlerinizin beyazlığına katkı sağlar. Bunların haricinde havuç, brokoli, elma ve salatalık gibi besinleri taze olarak tüketmek doğal yollarla dişlerinizi temizler ve beyazlatırlar

  • Diş macunu ile diş beyazlatma

Diş macunu ile diş beyazlatma, sağlıklı diş beyazlatmanın yanı sıra diş beyazlatmaya da katkı sağlayan bir yöntemdir. ağız sağlıgı. . Dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamak çok önemlidir. Düzenli olarak fırçalanan dişler zamanla daha beyaz ve sağlıklı hale gelebilir.

  • Tuzlu Diş Beyazlatma

Yapabileceğiniz diğer
diş Beyazlatma işlemi sofra tuzu ile de kolaylıkla yapılabilir. Diş fırçanızı nemlendirdikten sonra sofra tuzu ile fırçalayın.

Sofra tuzu sadece dişlerinizi beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda gün boyunca dişlerinizde oluşan zararlı bakterileri de temizler. Eylemi kabartma tozuna benzer, bu nedenle kontrollü kullanılmadığı takdirde zarar görmesi kaçınılmazdır.

  • Muz Kabuğu Diş Beyazlatma Prosedürü
    • Magnezyum, kalsiyum ve fosfor ile birlikte dişlerin yapısında bulunan elementlerden biridir. Dişin doğasında bulunan bu elementi ve diş hekimlerinin son zamanlarda diş bakımı için önerdiği potasyum elementini içeren muz kabuğu, diş sağlığına faydalıdır. Fırçaladıktan sonra dişlerinizi muz kabuğuyla ovun ve ardından pasta fırçasıyla temizleyin.
  • defne yaprağı ve portakal kabuğu ile diş beyazlatma

defne yaprağını toz haline getirin ve portakal ile karıştırın narenciye kabuğu. Bir macun yapın Diş fırçanızı karışıma batırın ve 5 dakika fırçalayın. Bu uygulamayı haftada bir kez uygulayın.

  • Karbonatlı tuz ve elma sirkesi ile diş beyazlatma

Karbonat, tuz ve sirke dişleri beyazlatmaya yardımcı olan etkili bir yöntemdir. Diş yüzeyinde renklenmelerin giderilmesi. Bir bardakta 1 çay kaşığı kabartma tozu, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1/2 çay kaşığı tuzu birleştirin ve iyice karıştırın. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra diş fırçanızı bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın. Haftada
günde bir uygulanan bu yöntemle dişleriniz eskisinden daha beyaz olacaktır.

  • Tarçın ve adaçayı karbonat ile diş beyazlatma

Karbonat yapısı gereği dişleri beyazlatmaya yardımcı olurken, tarçın ve adaçayı karbonat ile diş beyazlatmaya yardımcı olur. Adaçayı antibakteriyeldir. İşi yaparak dişlerinizi ve diş etlerinizi temizlemeye yardımcı olan doğal bir diş beyazlatma yöntemidir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir çay kaşığı adaçayı ince ufalayın, tarçın ve kabartma tozu ile karıştırın ve diş fırçası ile uygulayın. Ardından ağzınızı
bol su ile çalkalayın.

Diş Beyazlatma Kalemi

Beyazlatma kalemi son zamanlarda daha popüler hale geldi. Çok riskli bir malzemedir, farklı markalar ve farklı içeriklerle dişlerinizde geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir.

Bazı ürünlerin etki mekanizması diş üzerinde bir illüzyon oluşturması ve bunun sonucunda dişin daha beyaz görünmesidir. Öte yandan dişlerde aşındırıcı maddeler vardır.

Bu nedenle doktorunuzla görüşerek karar vermeniz ve Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Beyazlatma kaleminin kullanımı kolaydır, dozlaması kolaydır ve kısa sürede sonuç verir; yaygınlığı arttı. Ancak, bu ürünü kullanmadan önce dikkate alınması gereken birkaç konu vardır.

Kalemin malzemesi diş etlerinize değmemeli, dişleriniz kuruyken sürülmeli, hamilelikte 18 yaşından önce kullanılmamalıdır. Kalemi dişlerinize sürmeden önce dişlerinizi fırçalamalı ve yemek artıkları veya başka kalıntılar kalmadığından emin olmalısınız.

Bunlar dişlerinizi beyazlatmak için deneyebileceğiniz doğal diş beyazlatma seçeneklerinden bazılarıdır. Dişler daha parlak görünür. Yan etki oluşturmayan malzemelerle yapılan işlemler olsa da bu yöntemlerden herhangi birini kullanmadan önce diş hekiminize danışın.

Diş aşısı ile diş temizliği

Diş nakli, çürük oluşumunu engelleyen önleyici bir uygulamadır.

Genellikle çocukların 6 yaş dişleri olan azı dişlerine uygulansa da çocukların diğer dişlerine de (süt dişleri, azı dişleri) uygulanabilir. Açıklık; Dişlerin girintili ve çatlaklı yüzeylerinin tanımıdır. Fissür örtücü aynı zamanda diş yüzeyindeki bu boşlukları ve boşlukları dolduran doğal reçine benzeri bir maddedir. .

Diş Beyazlatma Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan Gülüş Tasarımı, güzel bir görünüm ve sağlıklı bir gülüş için gerekli olan çeşitli uygulamaların alanında uzman bir ekip tarafından uygulanmasıdır. alan.

Bu tedavilerin en önemlileri diş beyazlatma, implant tedavisi, zirkonyum kaplama, porselen kaplamadır ve mükemmel bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Dişlerinizin doğal beyazlığına dönmesini istiyorsanız bunu Gülümseme temasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *