Evde Doğal saç bakımı nasıl yapılır ? - aboutcatdog


Evde Doğal saç bakımı nasıl yapılır ?

Evde Doğal saç bakımı nasıl yapılır:Saç bakımı için kuaföre gidebilir veya oldukça pahalı saç bakım kozmetiklerini kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmanın daha keyifli ve çok daha ucuz bir yolu var, beslenmenize dikkat ederek ve umursayan bir saç rutini oluşturarak. Doğal ürünlerle evde yapabileceğiniz için. Bu ikisini göz önünde bulundurabilir ve düzenli olarak kullanabilirseniz artık saç bakımına gitmenize ya da pahalı saç bakım ürünleri almanıza gerek yok.

saç bakımı ile uygulayabileceğiniz ve aklınızda tutabileceğiniz yöntemler ;

Saçınızı çok sıcak suyla yıkamayın, yıkamayın

Saç derisinde üretilen fazla yağ saçınızın sağlığı için kötü olabilir, ancak kafa derisi ve saçlarımız yağa ihtiyaç duyar. Bu yağı tamamen çıkarırsanız, çok kolay kırılan, kuru ve mat görünen saçlara sahip olursunuz. Çok sıcak suyla yıkarsanız saç derisindeki bu yağ tamamen yok olur. Saçınızı 15 günde bir sıcak suyla yıkamaktan zarar gelmez ama haftada 2-3 kez saçınızı sıcak suyla yıkarsanız bir süre sonra saçlarınız kurur.

Saçınızı soğuk suyla yıkamanın sıcak suya göre avantajı saç derisindeki kan dolaşımını artırarak canlılık kazandırmasıdır. Saç derisindeki kan miktarı arttıkça saç kökü hücrelerine ulaşan oksijen miktarı da artar. Ne kadar oksijen varsa saçınızın sağlığı o kadar iyi olur.

Saçlarınıza balla masaj yapın

Bal, insanın tatlılık ihtiyacını en doğal şekilde karşılayan bir besindir. ve güçlü bir etki.Hem saçımıza hem de vücudumuza fayda sağlar. Balın içeriğindeki maddeler sayesinde saç derisini onarır ve güçlendirir. Özellikle kepek ve kuru saç derisi problemi olan kişiler için eşsiz bir tedavi edici gıdadır. Bal saça sürüldüğünde saça canlılık katar ve daha parlak görünmesini sağlar. Balın yapısındaki vitamin ve mineraller sayesinde saçı nemlendirir, kırılma ve saç kırılmalarına karşı güçlü koruyucu işlevi vardır.

Saçın ihtiyaç duyduğu nem seviyesini sağlayarak saç derisi kuruluğunu ve kepeklenmeyi azaltır. Bal ayrıca yıpranmış, boyalı ve fönlü saçlar için de çok ideal bir çözüm sunar.

Saçınızı badem yağı ile ıslatın

Sık sık uçlarını kırıp çıkarma Bu kırılmalar, saçların kabarmasını engeller. istediğin kadar büyür, en büyük engellerden biridir. Bunu önlemek için kullanmak için badem yağı kullanabilirsiniz.Saçınıza düzenli olarak badem yağı sürmek saçınızı daha yumuşak ve daha kolay şekillendirmenizi sağlar. Yumuşak saçlar aynı zamanda kırılmaya karşı daha dirençli olduğundan, kısa bir süre için uçlarını almak zorunda kalmazsınız ve daha kısa sürede uzatabilirsiniz.

Saçınızı doğal olarak kurutun

Fön makinesi ve saç maşası gibi aletler sık ​​kullanılırsa saçı kurutur, kırılır ve saç dökülmesini artırır ve uçların daha sık kırılmasına neden olur. Yıkadıktan sonra evde kalıyorsanız, saçınızı çok fazla ağırlaştırmadan mümkün olduğunca sık havluyla kurulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Saçınızı asla ıslakken fırçalamayın. Saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, en azından en soğuk ayarı deneyin.Bu saçınızın kurumasını ve kırılmasını önleyecektir.

Saç bakımı ve beslenme

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımı da içten dışa sağlıklı saçlarla ilgilidir. Başka bir deyişle, ne kadar bakım yaparsanız yapın, saçınıza ne kadar özen gösterirseniz gösterin, doğru şekilde beslemezseniz, saçlarınız ileriki yaşlarda kesinlikle sağlıksız görünecektir. Saçınıza en büyük iyiliği vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve minerali alarak, daha az fast food ve konserve yiyerek ve yeterince su içerek yapabilirsiniz…

 

5/5 - (4 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *