Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır? - aboutcatdog


Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılır?

Ergenlikten sonra hormonal aktivasyon nedeniyle vücut yapısı değişmeye başlar. Kasık kılı aslında bir sorun değildir. Sevgili dostlar, bunlara biraz daha yakından bakalım:

Genital Bölge Temizliğinde Ağda ve Sir

Rahatsız edici rüyanız olan mahrem ağda, aslında sonuçları nedeniyle katlanmaya değer ağrılardan biridir ve elde edilmesi daha kolay hale gelir. Özellikle kavanoz, bant şeklinde ya da evde hazırlanabilen ağda ya da sırlama sonrasında açık kalan saç kökleri çok kolaylıkla çeşitli enfeksiyonlara ve bu yerin florasıyla ilişkili hastalıklara yol açabilmektedir. foliküller, apseler, sivilceler ve iltihaptan kaynaklanan yaralar enfeksiyon nedeniyle oluşabilir. Ancak bu olumsuzluk epilasyonun asla olmayacağı anlamına gelmez. Uzayan ve sürekli ıslak kalan saçlar, mantar ve bakteri oluşumuna yol açar, bu da terlemenin neden olduğu koku ve kaşıntının da bir rahatsızlık kaynağı olabileceği anlamına gelir.

Bazı uzman incelemeleri, dudaklarda cilt yapısının çok hassas olduğu mahrem bölgelerde çekme sarkmasının meydana geldiğine dikkat çekmektedir. Alanın sıcak mum veya cila ile yakılmaması da önemlidir. Uygulama öncesinde bölge terden arındırılmış, kuru ve temiz olmalıdır. Uygulama sonrasında kızarıklık, morarma ve hafif folikül kanamaları oluşabileceğinden cildinizi mutlaka bebek yağı ile nemlendirin. Madecassol bence bu tedaviden sonra kızarıklık olan bölgeye sürülebilen bir krem. Bepanthen alternatiflerden biri. Bazı kuaförler bu bölgeye ağda uygular. Bu ağdaların tek kullanımlık olması sizi çeşitli hastalık ve enfeksiyonlardan koruduğu için önemlidir. Bu nedenle hijyen kurallarına uygun mekanlar tercih edilmelidir. Vücut adet görmeden önce hassaslaştığı için adet bittikten hemen sonra özellikle tavsiye edilir.

Sakız ile Genital Bölge Temizliği

Bazı kadınlar ağda ve sirin yerine bildiğimiz sakızları kullanmaktadır. Önce ağızda bir miktar çiğnedikten sonra ağdada uygulanan yöntem gibi yapıştırıp çekerler. Acısız fakat ağda kadar etkili olmaktadır. Yalnız bu yöntem aslında ağızda bulunan bakterilerin sakızın üzerinde yer etmesi ile genital bölgeye geçtiği bilinmektedir. Bu yüzden ağızda çürük veya herhangi bir hastalık varsa sakız yönteminden özellikle kaçınılmalıdır.

Genital Bölge Temizliğinde Jilet

Genel olarak, bu en pratik ve basit çözümlerden biridir. Ancak tehlikelidir ve elbette bazı sakıncaları vardır. Tıraş bıçakları o kadar keskindir ki sık sık kazalar meydana gelebilir. Bu kesikler, özellikle kasıklara doğru istem dışı tıraş olmanın bir sonucudur. Cinsel organlarda yaralanma, kesiklerden kaynaklanan enfeksiyon veya hastalık, kıl köklerinin güçlendirilmesi, batık kıllar, terminal kıllar. Ancak tıraş bıçağı yapma alışkanlığınız varsa, kadınlara özel 5 bıçaklı tıraş bıçağı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Tek uçlu veya çift uçlu bir bıçakla yapmak yeterince verimli değildir ve saçınızı bile yolabilir.

Öte yandan bu bölge için özel olarak üretilmiş duş jelleri ve köpüklerle de tıraş makinenizi daha taşınabilir hale getirebilirsiniz. Aksi takdirde tahriş ve kıl dönmesi meydana gelebilir. Özellikle paslı ve körelmiş başka bir aile üyesinin tıraş bıçağını asla kullanmayın. Vajinal bölgeye sabun, şampuan veya duş jeli uygulamak son derece zararlı olabilir ve o bölgenin PH’ını bozarak mantarları, virüsleri ve bakterileri bulaştırabilir.

Tüy dökücü kremler ile genital bölge temizliği

Tıraşla eşanlamlı bir diğer yöntem ise mahrem bölgelere uygun tüy dökücü kremlerdir. Sprey formunda bulunurlar. Parfüm içermeyen tercih edilmelidir. Bu yöntemi kullanırken unutulmaması gereken en önemli nokta kremi sürerken genital bölgeye sürmemenizdir. Aksi takdirde yanıklar ve tahrişler kaçınılmazdır. Alerjiniz olsa bile bu bölge iltihaplanabilir veya ağrıyabilir. Böyle bir durumda önce az miktarda krem ​​sürüp denemenizi öneririz.

Epilasyon makineleri

Cildinizin hassasiyetine göre epilatörler morarma ve kanamaya neden olabilir. Bu tüyleri ağda gibi köklerle birlikte emdirin. Epilatörün birçok başlığı vardır. Küçük nozullar, mahrem bölgeleri temizlemek için iyidir. Uygulamaya başlamadan önce bölge kurutulmalıdır. Merkezden başlamak yerine kenarlardan hareket etmenizi sağlar. Özel bölgeleri epilatörle temizlemeden önce saçınızın kısa olduğundan emin olun. Epilatör temizliği ayda bir tekrarlanmalıdır. Böylece ağrısız bir temizlik yapabilirsiniz. Uygulamadan sonra epilasyon için bebek yağı veya yatıştırıcı mendil kullanabilirsiniz.

makas

Makasla kasık kıllarını kesmek, yurt dışında en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir ve muhtemelen genital sağlık ve kullanım kolaylığı açısından en kolay olanıdır. Sadece vajinal bölge için kullanılan makas her kullanımdan sonra temiz ve hijyenik olmalıdır. Dışarıdan görülemeyecek kadar küçüktür, sertleşmez, bulaşmaz, günlük bakım için hijyeniktir.

ameliyat eldivenleri

Biraz daha fazla iş ama mumlar ve cilalar kadar etkili olan cerrahi eldivenler daha az yapışkandır. Birkaç saç telini başparmağınız ve işaret parmağınız arasında tutup çekmekten oluşur. Yaz sıcağında veya tatillerde kendinize sağlayabileceğiniz etkili bir çözüm. Her seferinde bir teli soymak ilk başta biraz acı verici olabilir, ancak kıllar yumuşadıkça bu etki geçer. Kadınlar genellikle cinsel organlarının etrafındaki tüyleri bu şekilde almaya çalışırlar.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *