Geri Çekilme Yöntemi İle Hamile Kalınır Mı? - aboutcatdog


Geri Çekilme Yöntemi İle Hamile Kalınır Mı?

Çekilme ile hamile kalabilir miyim Sorunuzun kısa cevabı evet. Gebeliğe yol açma olasılığı en yüksek olan yöntemlerden biri de insanlar arasında bir geri çekme yöntemi olan ejakülasyondur. Erkeklerin boşalma yöntemlerinde başarılı olması her zaman kolay olmamaktadır.

İlişki sırasında erkek penisi vajinadan çıkarma noktasında boşalma heyecanında hafif bir gecikme yaşayabilir ve bir saniyelik bir gecikme binlerce sperm hücresinin vajinaya girerek rahme ulaşmasını sağlar. Tabii ki, bu hamile kalmak için yeterli. Üstelik bu yöntem en eski ve tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinden biri olarak adlandırılabilir.Boşalma hem dünyada hem de ülkemizde sıklıkla tercih ediliyor ama yapılan araştırmalar kadınların bu yöntemi tercih eden eşiyle bir yıl içerisinde hamile kalabildiğini gösteriyor.1 miligram spermde yaklaşık 100 milyon sperm üretiliyor.Unutmayın var olduğunu . Erkekler bunun vajinal boşalma olmadığını düşünme eğilimindedir, ancak küçük bir damla bile sizi hamile bırakabilir.

Geri Çekilme Yöntemi İle Nasıl Bir Korunma Sağlanır?

Eğer çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsanız geri çekilme yöntemi veya diğer yöntemler yerine çiftlerin daha kesin korumaya sahip korunma yöntemleri tercih etmelidir. Jinekologlar genelde geri çekilme yöntemini hiçbir çifte önermemektedir. Ama Doğum kontrol hapı, spiral ya da kondom kullanmak geri çekilmeden çok daha güvenli olmaktadır.

Geri Çekme Yönteminin Tercih Edilme Nedenleri?

Eşler arasında geri çekme yönteminin kullanımı, hamileliği önleyici diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında bu yöntemin maliyetinin olmaması, kimyasallara ihtiyaç duyulmaması ve her durumda erişilebilir olması ile açıklanabilir. Bu yöntem genelde erkeklerin otokontrollerine bağlı olmaktadır. Geri çekme yönteminin kullanımı herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeyi de gerektirmemektedir. Ayrıca, başka bir yöntemi kullanmayan ya da kullanmak istemeyen eşler içinde pratik bir tercih olabilmektedir.Geri Çekme Yönteminin Cinsel Yaşama Etkileri?

Geri çekme yöntemi aile planlaması açısından belli bir değer taşısa da, cinsel ilişkiye yönelik önemli olumsuzluklar olabilmektedir. Geri çekme yöntemi çiftler arasında cinsel doyumlarını azaltabilmekte ve psikolojik gerginliğe yol açabilmektedir. Ayrıca, cinsel ilişkinin tam doruk noktasında kadında orgazm olamaması problemleri de oluşabilmektedir. Yapılan bazı çalışmalarda geri çekme yönteminin eşler arasında cinsel yaşama ilişkin olumsuz etkileri gözlemlenmiş ve erkeklerin cinsel açıdan tatmin olamadıkları belirlenmiştir.

Geri Çekilme Yöntemi Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Engeller mi?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda belirli bir bilince ulaşan eşler geri çekilme yöntemi dışında farklı yöntemlere yöneliyor. Geri çekilme yöntemi metodu cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşmasını engellememektedir. Genelde bu hastalıkların bir çoğu prezervatif kullanımıyla kolayca önlenebilmektedir. Ancak cinsel yolla bulaşan virüs ve mikroplar zevk suyunda fazla miktarda bulunduğu için, “geri çekme” yöntemi uygulandığında bunların eşlere geçişi gerçekleşmiş olacaktır. Bütün bunlar dikkate alındığında, geri çekme yönteminin etkin ve güvenilir bir doğum kontrol yöntemi olmadığı bilinmelidir.


Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Erkeklerde cinsel ilişki esnasında tatmine ulaşmadan hemen önce boşalma öncesi penisten meni adı verilen ve halk arasında da zevk suyu olarak bilinen bir sıvı gelir. Zevk suyu, hamileliğe yol açabilecek canlı sperm içeren semenden hemen önce çıkmaktadır.

Genelde, çoğu insan zevk suyunun sperm içermediğini sanır ve gebelik riskinin olmadığını düşünebilirler. Ancak bu doğdu değildir ve bu konu hakkında da pek çok yanlış bilgi vardır. Yapılan bilimsel çalışmalarda zevk suyu örneklerinde %37’sinde hareketli sperm bulunmuş ve zevk suyunda sperm saptanmıştır.

4.5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *