Giyinme Odası Sistemleri - aboutcatdog


Giyinme Odası Sistemleri

Giyinme Odası Sistemleri:Günümüzde inşaat sektörü ve iç mimarı oldukça gelişmekte ve artık yeni yapılan evlerde yatak odalarına eklenen banyo ve tuvaletin yanı sıra giyinme odası da eklenmiştir. Giyinme odasını dekoratif anlamda estetik ve kullanışlı bir tasarlanması da oldukça mühimdir. Artık giyinme odası sistemleri adı altında iç tasarım uzmanları tarafından tasarlanan giyinme odası ev hanımlarının işini bir hayli kolaylaştırmaktadır.giyinme odası çeşitleri:

 • Modüler giyinme odaları
 • Modern tarzda dekore edilmiş giyinme odaları
 • Klasik tarzda dekore edilmiş giyinme odaları
 • Açık tarzda raflı ray dolaplı giyinme odaları ya da köşeleri
 • Kişiye özel tasarlanan giyinme odaları

Giyinme odasında neler mi var?

Modern dizayn edilmiş giyinme odası mobilyalarında olan özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Her türlü ayakkabınızı koyabileceğiniz istek ve arzunuza göre ister ray dolaplı sürgülü ister açık katlı dolap şeklinde tasarımlarıyla ayakkabı dolapları
 • Ray dolap sistemi ile kullanışlı portatif ve giyinme odasını en iyi şekilde değerlendirecek şekilde tasarlanmış askıları ve rafları olan giyinme dolabı
 • Her hangi bir kalabalığı (yorgan, yastık, battaniye) alabilecek genişlikte büyük dolap bölmesi, isteğe bağlı çamaşır makinesi koyabilme, ütü, elektrik süpürgesi koyabilmek için dolap
 • Kişiye özel isteğe bağlı tasarım modelleri ve aksesuarları

Giyinme odası bir ev hanımının bütün kalabalığını alacak şekilde tasarlanabilir. Odanın büyüklüğüne göre tasarım modeli ve kullanılabilirliği değişebilir. Burada en önemli olan işinize en iyi yarayacak çok kullanışlı fonksiyonelliği fazla olan tasarımlardır.

Giyinme Odası Modelleri

Gelişen inşaat ve iç mimarisi ile birlikte hayatımıza giyinme odaları da girdi. Yapılan yeni yapıların çoğunda artık yatak odasına da giyinme odası yapılmakta ve ayrıca bu odaların iç tasarımı içinde yeni giyinme odası tasarımı gibi bir sektörün oluşmasına kapı açmaktadır. Tasarımcılar giyinme odalarını o kadar işlevsel ve kullanışlı yapıyorlar ki, neredeyse ev hanımlarına düşünecek herhangi bir eksiklik bırakmamaktadırlar.

İç dekorasyon tasarımcılarının hazırladığı birçok giyinme odası modelleri arasında seçim yapmak bir hayli zor. Çünkü hemen hemen bütün modeller birbirinden şık ve donanımlı fonksiyonel ev hanımlarının işlerini kolaylaştıracak şık aksesuarlar ile tasarlanmıştır. Giyinme odası modelleri arasında seçim yapmakta zorlanan çiftlerin dikkat edecekleri tek husus, seçecekleri modellerin kendi evlerine uyumu, mobilyalarına uyumu, duvarların rengine uyumu, odanın büyüklüğüne uyumu bunlara dikkat edecekler ve ne istediklerini, nasıl bir giyinme odasına ihtiyaçları olduğunu iyi bilmeleri gerekmektedir.

Giyinme odası modellerini sizlere şöyle sıralayabiliriz:

 • Modüler tarzda tasarlanmış giyinme odaları
 • Modern tarzda tasarlanmış giyinme odaları
 • Açık raflı ve ray dolap sistemi ile tasarlanmış giyinme odaları
 • Kişisel tercihe bağlı kişinin istediği ölçü ve modeller ile tasarlanmış giyinme odaları

Günümüzde hanımların pek çok giysisi ona uyumlu ayakkabıları, çantaları mevcuttur. Bütün bunlar kullanılmasa da zamanla açıkta kaldıkları için veya düzgün yerleştirilmediği için yıpranmakta ve deforme olmaktadırlar. Bu nedenle giyinme odası artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Herkese uygun herkesin ihtiyacını karşılayabilecek giyinme odası modelleri bulmak mümkündür. Sizlerde hiç düşünmeden bu modellerden birini bütçenize uygun bir şekilde satın alabilirsiniz..

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *