Göbek Eritme Hareketleri - aboutcatdog


Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri:Yediklerimizin ve içtiklerimizin en çok birikim yaptığı bölge hiç şüphesiz karın, daha doğrusu göbek bölgesidir. Göbek kısmı, vücudumuzda en çabuk kilo alan, şişlik gösteren ve vücudun depolama alanı olarak en çok tercih ettiği bir bölgedir. Bu yüzden göbek bölgemizde bu gibi bir sorun ile karşılaşmak istemiyor isek, kişisel vücut bakımımıza özen göstermek durumundayız. Peki, göbek bölgesinde toplanan bu yağları nasıl yok edebiliriz, bunun bir yolu var mı? Elbetteki var, göbek eritme hareketleri sayesinde, bir de bu hareketleri düzgün yapmak koşulu ile göbek çevresindeki yağlarımızdan kurtulabiliriz.

Göbek çevresindeki yağların verilme süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi kişilerin metabolizma hızlarının da farklılık göstermesidir. Sadece metabolizma değil, kişinin hayat temposu bu tempo içerisinde nasıl bir işte çalıştığı da bu konusa önem kazanmaktadır. Çünkü kişi saatlerce masa başında çalışıyor ise, göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak için daha fazla egzersiz yapmak zorunda kalacaktır.

Göbek Çevresindeki Yağlardan Nasıl Kurtulabiliriz?

Kişilerin en çok yakındıkları ve dile getirdikleri bir sorun olan göbek çevresinde yağ birikmesi probleminin ilk çözümü sürekli hareket halinde olmaktır. Örneğin, işinizden evinize giderken, şayet mesafe çok fazla değil ise mutlaka yürümeyi tercih edin. Yakın olan yerlere de arabanız ile değil yürüyerek gitmeye özen gösterin.

Vakit buldukça basit egzersizler yapmaya çalışın. Ve bunların daha çok göbek eritme hareketleri olmasına özen gösterin. Karın kaslarınızı çalıştıracağınız her hareket sizin göbek çevrenizden vereceğiniz kilolar için artı bir durumdur. Nasıl hareketler yapmalısınız? Örneğin, yere uzanarak bacaklarınızı karın bölgenize çekebilirsiniz. Bunu düzenli aralıklarla 10 sefer tekrarlayın. Daha sonra bunun bir benzerini ayaktayken dizlerinizi kırmadan ayaklarınıza uzanarak da yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu hareketi de 10 sefer uygulamanız yeterli olacaktır. Daha sonra destekli mekik adı verilen bir egzersizi de peşi sıra yapabilirsiniz. Bunun için de yine yere sırt üstü uzanarak ayaklarınızı yüksek bir engel üzerine koyun. Daha sonra bu engelden destek alarak yattığınız yerden doğrulmaya yani oturur pozisyona geçmeye çalışın. Ancak bu esnada ellerinizden destek almamak için. Ellerinizi başınızın arkasına koyun ve destek olarak kullanmayın. Bu hareketi de bir on kez daha tekrarladıktan sonra egzersizinizi biterebilirsiniz.

Egzersiz sürenizi her gün 20 şer dakika olarak belirleyebilirsiniz. Ancak bu hareketlerin düzenli olarak ve belirlenen süre çerçevesinde sürekli yapılması gerekmekte. Birkaç gün ara verip daha sonra devam etmek, bu süre içerisinde yaptıklarınızı etkisiz hale getirir.

Bayanların en büyük sorunudur bölgesel yağlar. Aslında bakıldığında incecik ve biçimli olan vücutlar bölgesel yağlar sebebiyle biçimi bozuk görünmektedir. Eh doğal olarak da bu durum, bayanları çok fazla rahatsız etmektedir. Vücutlarının düzgün ve de biçimli görünmelerini isterler. Böyle bir durumda da kişilerin bölgesel yağlarını eritmek için başvuracağı ilk yol diyettir. Diyet yaparak göbekte bulunan yağları eritmek isterler. Fakat hiçbir diyet yalnızca bölgesel yağları eritmeye yönelik değildir. Yani hiç kimse “ Bakın, ben bu diyeti yaptım ve de göbeğimdeki yağlardan kurtuldum. “ diyemez. Çünkü özel olarak göbek eritme diyeti yoktur. Daha doğrusu hiçbir diyet yalnızca bölgesel yağları eritmeye yönelik değildir. Bu sebeple de kişiler bölgesel yağlarını eritmek için diyet yapıyorlarsa genel olarak kilo vermeyi de göze alacaklardır. Bu konuda yapılacak olan diyet için ise şunu söyleyebiliriz; bazı diyetler genel olarak kilo verdirmenin yanı sıra göbekteki yağların erimesini de sağlarlar. Ayrıca da bunlarla birlikte bazı kişiler egzersiz yapmanın göbekteki yağı eriteceğini düşünür. Bu da yanlış bir kanıdır. Evet, egzersizler diyet ile birlikte yapılırsa o zaman karın bölgesinin düzgünleşmesini sağlar. Çünkü egzersiz yapmak kas oluşumuna sebep olur ve de karnın görüntüsünü düzeltir.

Göbek Eritmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kişiler ilk olarak diyetleri çok iyi araştırmalıdır. Yani öyle ilk buldukları diyetleri yapmamalılardır. Çünkü eğer kendileri için düzgün bir diyet seçmezlerse bu sefer de sağlıkları ile ilgili problem yaşarlar. Bu yüzden düzgün beslenme metotları içeren bir diyet seçmek çok önemlidir. Bunun dışında eğer kişiler göbek eritmek için diyet seçmek istiyorlarsa da ilk olarak karbonhidratı az içeren yiyecekler yemeye dikkat etmelilerdir. Yani bu durumda yalnızca ekmek, hamur, pirinç gibi yiyecekleri kesmeleri yetmez. Yedikleri meyve ve de sebzelerdeki karbonhidratlara da dikkat etmeliler. Çünkü karbonhidrat yağ oluşumunda oldukça etkili olan bir şeydir. Bununla birlikte göbek eritme diyeti olarak adlandırılan diyet içerisinde proteini bol almaya dikkat etmek gerekir. Çünkü protein kişilere enerji verir. Fakat burada da kişilerin aşırıya kaçmaması gerekmektedir.

5/5 - (4 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *