Göbek Nasıl Eritilir? - aboutcatdog


Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek Nasıl Eritilir :Genel olarak tüm kadınların ortak sorunu olan karında ve belde oluşan yağlar  kadınların psikolojisini bozmaktadır. Kadınlar bu yağlardan kurtulmak isterken, maalesef bazı sahtekarların oyununa gelerek sağlıksız yöntemlere baş vurmaktadır.

Reçetesiz ilaç kullanmaya son verin!

Bilinmelidir ki bu ilaçların hiçbir yararı yoktur. Zaten olsaydı şu anda çağımızın sorunu obezite de olmazdı ve bununla mücadele  etmek de olmazdı.Lütfen bunu farkında olup bu ilaçlardan kesinlikle uzak durun.

 Neden Göbek Oluşur?

Hareketsizlik,vücuttaki yağlanmanın en büyük nedenidir. Kısacası yenen yemekten elde ettiğimiz karbonhidrat ve yağı yakacak kadar enerji yi harcamamış olmamızdır. Bilhassa masa başında çalışan kadınlar ve ev hanımlarının oturma süresi uzun olduğu için bel bölgelerinde yağların toplanması kaçınılmaz olur. Ev temizliği,yemek yapımı,çocuk bakmak gibi günlük işlerin çok fazla kalori harcaması yapmadığı asla unutulmamalıdır. Dar ve düşük bel pantolonlar göbekte ve belde yağlanmanın önemli nedenlerindendir. Vücutta yağın oranlı dağılımını engelleyen bu pantolonlar bel bölgesini sıktığı için yağlar belin üst kısmında birikir ve belde kötü görünümlü bir halka oluşumuna neden olur.

Peki Göbekteki Yağları Nasıl Eritmeliyiz?

Vücuda oksijen kazandıran ve oksijen kullanım oranını artıran aktivitelerin başındadır aerobik egzersizler. En basit aerobik eksersiz ve hayatımızın en önemli parçalarından birisi ‘’YÜRÜMEK’’. Başka örnekler verecek olursak,bisiklete binmek,merdiven çıkmak,step,dans ve yüzme diğer aerobik egzersizlerden birkaçıdır. Fakat bunları yaparken önemli olan husus şudur ki aklımıza estiğinde değil de düzenli bir şekilde vücut geliştirme programları ile  veya fitness programlarıyla tüm vücudu  çalıştırabilecek hareketleri yaşam tarzımızın içine alarak uygulayabilmektir.

Gün İçerisinde Uygulayabileceğiniz Önemli Tavsiyeler

Sabah kahvaltıdan önce 15 dakika egzersiz yaparak, gece yakamadığınız fazla kalorilerden kurtulun

Özellikle akşam yemeklerinden sonra hareketsiz kalmayıp bol egzersiz yaparak gün boyu biriktirdiğiniz şekeri yakın. Uyuduktan sonra dahi yağ yakmaya devam edersiniz.

Göbeği  eritmek için en yararlı yöntem MEKİK çekmektir. Bu yöntem göbek eritmede etkilidir.  Yalnız mekik hareketlerinin bele çok fazla yük bindirdiği sakın unutmayın ve belinizi fazla zorlamayın.

Günlük veya  haftada en az 3-4 gün, 1 saate yakın, yavaş veya tempolu yürüyüşler yaparak ve koşarak da  bedeninizi fazlalıklardan koruyabilirsiniz.

Motivasyon! En önemli nokta. Kendinize güvenin ve inanın. Biraz dikkat ve  ve zaman ayırarak sağlıklı, mutlu, düzgün bir vücuda sahip olabilirsiniz…

Sağlıcakla kalın..
Like Post ; ) {?}

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *