Grip İçin Neler İyi Gelir ? - aboutcatdog


Grip İçin Neler İyi Gelir ?

Bu makalemizde 2023 kış aylarında Gribi atlatmanın yolları nelerdir? Gripten korunmak için neler yapılmalı?

Grip belirtileri nelerdir?

Özellikle kış aylarında herkesin korkulu rüyasıdır grip. Boğazda karıncalanma ile başlar, boğaz, baş, eklem ağrılarıyla devam eder, burun akıntısı ve öksürük ile son bulur.

Gripten korunmak için neler yapılmalıdır?

Gripten korunmak %100 mümkün olmasa da, kısmen önlem alınabilir. Çok sıcak ortamdan çok soğuk ortama yada çok soğuk ortamdan çok sıcak ortama geçmemek bunlardan ilki olabilir. Kalın giyecekler tercih edilmeli ve özellikle boğaz ve ayaklar sıkıca kapanmalıdır. Hasta olan birine çok yaklaşılmamalı, kullandığı tabak, çatal, kaşık, bardak gibi eşyalar kullanılmamalıdır. Bol bol C vitamini tüketilmeli, düzenli beslenmeli, düzenli uyumalı ve vücut çok fazla yorulmamalıdır.

Gribi atlatmanın yolları nelerdir?

Aldığınız tüm önemlere rağmen gribe yakalandıysanız, doktora başvurup muayene olmanız ilk yapmanız gereken hareket olacaktır. Doktorunuzun yazdığı ilaçların yanında, yapmanız gereken birkaç şey, iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bol bol C vitamini ( Mandalina, portakal vs. ) almanız, vücudunuzun direnç kazanması bakımından önemlidir. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri atmak için terlemeniz de, iyileşme sürecine katkıda bulunacaktır.

Üzerinize bir yorgan yada battaniye alarak, vücudunuzun tamamı kapalı olacak şekilde bir yatağa yatın. Hasta olduğunuz için, terlemeniz zor olmayacaktır. Bütün çamaşırlarınızın ıslandığından emin olana kadar yorganın içinden çıkmayın. Tamamen terlediğinizde, ıslanan çamaşırlarınızı değiştirin. Yataktan çıksanız da, terlemeniz devam edecektir. Bu sebeple, ikinci kez çamaşırlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Kesinlikle üşenmeyin. Islanan çamaşırlarınızın üzerinizde kalması, hastalığınıza olumsuz etki yapabilmektedir.

Süt, pekmez, bal gibi enerji verici besinler, yine hastalığı atlatmakta size çok yardımcı olacaktır. Ayrıca yorgun bir vücudun, her türlü hastalığa karşı savunmasız kalacağı düşünülürse, iyileşmek için dinlenmenin çok önemli olduğu daha net görülebilir.

Halk arasında söylenen “ İlaçla yedi günde, ilaçsız 1 haftada iyileşirim “ sözü her ne kadar gerçeği yansıtmasa da, bilinen bu yöntemleri uygulamak, gribi atlatmanızda sizlere pozitif katkı sağlayacaktır.

Grip tekrarlar mı?

“ Bir kere hasta oldum, bir daha olmam “ mantığıyla hareket eder ve kendinize dikkat etmezseniz, hastalığın tekrar nüksetmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden, özellikle kış aylarında, gerek yiyecek ve içeceklerinize, gerekse kıyafetlerinize çok dikkat etmelisiniz. Zamanında ve dengeli beslenme, sağlam bir uyku, kış ayları boyunca unutmamanız gereken noktaların başında gelmektedir.

Like Post ; ) {?}

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *