Kahverengi Gözler İçin 8 Makyaj Tüyosu - aboutcatdog


Kahverengi Gözler İçin 8 Makyaj Tüyosu

Kahverengi Gözler İçin 8 Makyaj Tüyosu

Kahverengi nötr bir renk olmasından dolayı, bu göz rengine sahip olan bayanlar makyaj yaparken çok zorluk yaşamazlar. Bununla birlikte her kahverengi gözün renk tonu aynı değildir. Bazıları daha açık tonlarda bir kahveliğe sahipken, bazıları ise derin bir şekilde koyudur. Size önereceğimiz 8 makyaj tüyosunu, kendi göz renginize göre uyarlayarak uygulamaya çalışın. Koyu kahve gözlere sahipseniz daha açık renkte makyaj ürünleri tercih edin, durum tam tersi ise koyu renkli makyaj ürünlerini kullanabilirsiniz. Kahverengi gözlü bayanlar için uygulaması basit makyaj tüyoları sayesinde, inanılmaz çekici ve buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz alıcı, cesur ya da doğal bir göz makyajı için kahverengi gözlü bayanların uygulayabileceği 8 makyaj tüyosu;

#1. Parlak Gözler İçin

Makyajdan önce yapılması gereken en önemli adım gözlerin parlak, dinlenmiş ve güzel görünmesidir. Gözlerin bu parlaklığa ulaşması sağlıklı bir uyku ve sağlam bir psikoloji ile sağlanabilmektedir. Buna ek olarak eczaneden alabileceğiniz göz damlaları da bu işi görebilir. Eczaneden temin edebileceğiniz,  gözleri dinlendiren ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir damla ile parlak ve sağlıklı gözlere sahip olabilirsiniz.

#2. Hareli Bakışlar

Her kahverengi gözlü kadına nasip olmayan, gözde iris bölümünde yer alan noktalar ve dalgalanmalara hareli gözler diyoruz. Gözlerin bu kıskanılacak özelliği sayesinde, gözün üstüne dalgalanmalarla aynı renk bir göz kalemi sürdüğünüzde bile, herkestenbir adım öne geçebilirsiniz.

#3. Far Rengi Seçimi

Kahverengi gözlü bayanlar için önerilen 8 makyaj tüyosu arasında, en önemli ipuçlarından biri de far rengi seçimidir. Mütevazı ve günlük bir makyaj yapmak istiyorsanız, bakır veya bronz renkleri tercih edebilirsiniz. Gece makyajında ise, siyah ve gri tonları ile muhteşem bakışlara sahip olabilirsiniz. Gözlerinizi makyaj ile belirgin göstermeyi hedefliyorsanız, kemik ve şampanya tonlarında tercih edeceğiniz bir far ile bu belirginliği yakalayabilirsiniz.

#4. Ciddi ve Dramatik Bakışlar İçin

Dramatik bir makyaj görünümü isteyen kahverengi gözlü bayanların; yeşil, mavi ve mor renk tonlarında far seçimiyle bu görünümü elde etmeleri çok kolay olacaktır. Seçilen far rengi ne kadar parlak, göz alıcı ve koyu olursa dramatik bakışlarınız o denli belirgin olacaktır. Bu renklerin yanında, koyu tonlarda gözaltına süreceğiniz bir göz kalemiyle makyajınızı daha da derinleştirebilirsiniz.

#5. Eyeliner Kullanımı

Eyeliner kahverengi gözlü bayanlar için büyük bir avantajdır. Gözün koyu olmasından dolayı bakışlarınız daha etkileyici görünür. Gece makyajı yaparken şehvetli bakışlar istiyorsanız, koyu renkli bir eyeliner tercih etmelisiniz, özellikle siyah renk eyeliner dumanlı göz makyajı için vazgeçilmezdir. Gündüz makyajında ise, astar gibi görünen açık kahverengi bir eyeliner kullanılabilir. Gündüz makyajında eyeliner tercih etmeyenler ise yeşil bir göz kalemi ile cesur bakışları yakalayabilirler.

#6. Maskara Tercihi

Tüm bayanların vazgeçilmez makyaj malzemesi olan maskara, kahverengi gözlere sahip olan bayanlar için de olmazsa olmazların başında gelir. Ama kahverengi gözlere sahip olan bayanlar bu konuda şanslıdır, çünkü gözlerinizin rengi doğal bir gölge oluşturur. Süreceğiniz az miktardaki maskara bile gözlerinizde inanılmaz fark yaratır. Koyu kahverengi bir göz rengine sahipseniz, kullanacağınız maskara rengi gri ya da daha açık tonlarda olabilir. Fakat göz renginiz açık kahveye bakıyorsa, koyu tonlar siyah ve kahverengi tercih etmelisiniz. Gözlerin göz alıcı görünmesini isteyen kahverengi gözlü bayanlar ise, mürdüm rengi ya da zümrüt yeşili bir maskara ile bunu rahatlıkla başarabilirler.

#7. Göz Çukurlarını Aydınlatın

Gözlerin dikkat çekici ve parlak görünmesinin en iyi yolu göz çukurlarının aydınlatılmasından geçer. Beyaz bir göz kalemi ile aydınlatma işlemini yapabilirsiniz. Göz çukurlarına uyguladığınız bu aydınlatma işlemi, sizi uykulu görünümünüzden kurtaracaktır. Canlı ve uykusuz bir göz için tek yapmanız gereken açık renkli aydınlatıcılar ile göz çukurlarınızı vurgulamaktır.

#8. Kahverengi Gözleri Vurgulamak İçin

Amacınız gözlerinizi vurgulamak ise yapılması gereken en önemli püf noktası, yüzün geri kalan kısmında yapılan makyajın hafifletilmesidir. Örneğin, kırmızı ruj sürülmüş iddialı bir dudak karşısında ne kadar çarpıcı bir makyaj yaparsanız yapın gözleriniz sönük kalabilir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, doğal renklerde bir ruj ile bunu başarabilirsiniz.

 

Bu İçeriğimizde İlginizi Çekebilir!

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *