Kediler eve nasıl alışır, dikkat edilmesi gerekenler Nedir? - aboutcatdog


Kediler eve nasıl alışır, dikkat edilmesi gerekenler Nedir?

Kediler eve nasıl alışır, dikkat edilmesi gerekenler…Bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, onu evinize nasıl alıştıracağınızı bilmek önemlidir. Çünkü evde ne zaman yalnız kalacağınızı düşünmeniz ve buna hazırlıklı olmanız gerekiyor.

İşte bazı yararlı ipuçları:

Tüm evle değil, bir odayla başlayın Oyuncakları kullanın ve ödül olarak ikram edin Kediler eve nasıl alışır? Yapmanız gereken ilk şey, kedinizin en çok nerede vakit geçirdiğini bulmaktır. Evcil hayvanınıza yer açmak için tüm mobilyalarınızı hemen yeniden düzenlemenize gerek yok. Bunun yerine, odadan başlayın ve yiyecek, su ve çöp kutusu dahil olmak üzere evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu her şeyin bulunduğundan emin olun. Bir odaya alışınca, evin her köşesine alışana kadar bir diğeri hazır oluyor.

Kediler, hayatta yapmayı en sevdikleri şeylerden biri olan oyuncaklarla oynamayı severler. Kesinlikle. Kediler harika arkadaşlardır. Eve ilk kez bir kedi getirirken gerekli önlemleri almak önemlidir. Yeni evcil hayvanınızı nasıl karşılayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Dikkatin burada önemli faydaları vardır.

Bir kediyi evinize kabul ederken yaşam tarzınızı ve programınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kedinize bakmak için ne kadar zaman ayırmanız gerekiyor?Evinizde başka insanlar mı yaşıyor? Bunlar, eviniz için hangi kedi ırkının en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak önemli sorulardır.

Kediler eve nasıl alışır?

Kediler için normal evcil süreçler nelerdir? Kediler eve nasıl alışır Kediler genellikle sessiz ortamları tercih eder. Evinizde çocuklarınız veya başka bir evcil hayvanınız varsa, daha yaşlı, daha sakin bir kedi aileniz için daha uygun olabilir. Yeni bir kediyi yeni bir ortamla tanıştırırken yapılacak ilk şey, onun için güvenli bir yer bulmaktır.

Kediler, kendilerini tehdit altında hissettiklerinde veya mahremiyete ihtiyaç duyduklarında gittikleri küçük alanları ve saklanma yerlerini severler. Bu, istediğiniz zaman delikli karton kutulardan küçük dolaplara ve raflara kadar her şeye sığabilir. Kedinizi de mutlu etmek için pencerelerinize parmaklıklar da ekleyebilirsiniz. Kedi artık güvende.

Kedinizi eve götürürken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, kedinizin sağlıklı olduğundan ve tüm aşılarının yerinde olduğundan emin olmanız gerekir. İkincisi, kedinizin sizinle rahat olması gerekiyor. Bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu yazı kedinizi evinize nasıl alıştıracağınız konusunda faydalı bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.Yaş gibi kriterleri de dikkate almak kedinin eve adaptasyonunu hızlandırır.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *