Kediler Kaç Yavru Doğurur? En Fazla Kaç Defa Doğurur? - aboutcatdog


Kediler Kaç Yavru Doğurur? En Fazla Kaç Defa Doğurur?

Kediler Kaç Yavru Doğurur? En Fazla Kaç Defa Doğurur?: Merhaba Miyav severler, bu makale aşağıdaki gibi soruları cevaplamaya çalışacaktır: B. Bir kedinin ne zaman doğduğunu, bir kedinin nasıl doğduğunu, kaç yavru kedi doğuracağını ve bir kedinin hamile olup olmadığını nasıl anlarsınız? Kediler 6 ila 9 aylıkken cinsel olgunluğa erişirler. Ancak, bir kedi doğurursanız, 12 aylıktan, yani bir yaşından önce çiftleşmemeniz önerilir.

Dişi kediler ortalama olarak altı aylıkken ergenliğe ulaşır ve ilk kızgınlık döngüsüne başlar. Kedilerde ateş 10 güne kadar sürebilir. Sıcaktan kaynaklanan tüm davranışlarının içgüdüsel ve kontrol dışı olduğunu unutmayın. Bu davranış ve tutumlardan memnun olmayacaktır.

Kedimin kızgınlık döneminde olduğunu nasıl anlarım?
Birincisi, bir kedinin kızgınlık döneminde olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Kediniz kızgınken özellikle geceleri çok miyavlar (bu miyavlama normal değildir, bir çocuğun miyavlamasına benzer). Bu belirtilere sahipseniz ve kediniz ergenliğe giriyorsa, kesinlikle bileceksiniz. Erkek kedilerin öfkesi yoktur. Ergenliğe ulaştıktan sonra her an çiftleşmeye hazırdırlar.

Kedimin hamile olup olmadığını nasıl anlarım?
Bir veteriner ultrasonu, kedinin karnının şişmesi ve dışarı çıkıp pembeye dönen meme uçları, kedinizin çiftleşmeden yaklaşık bir ay sonra hamile olduğunu size söyleyecektir. Ek olarak, iştah artışı ve kilo alımı gibi belirtiler, kedinizin hamile olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Bir kedinin doğumu, kedinin kaç tane yavrusu olur?
Evet, hamilelik sonrası doğum aşamasına geldiniz. Bu konu ile ilgili sorularınızı alt başlıklar altında cevaplamaya çalışacağım.

Bir kedi kaç gün doğurur?

Kedilerin gebelik süresi 58 ila 65 gündür. Yani genel olarak kediler iki ay içerisinde doğum yapabilirler. Bu süre kedilerin çiftleştiği ilk günden itibaren sayılmalıdır. 65 günlük çiftleşmeden sonra kediniz doğum yapmaya başlamadıysa onu bir veterinere götürebilir ve gerekirse sezaryenle doğurtabilirsiniz. Doğuma ne kadar yaklaşırsanız, kasılmalar o kadar sert olur. Dakikalar içinde doğum sancıları geliyorsa doğum başlamış demektir. Bu süreçte kedi doğum yapmak için önceden kendisine ayrılmış bir yere hareket eder. Anne ilk yavru kedisini doğurduktan sonra daha fazla yavru doğarsa o yavruların doğumu ortalama 10-20 dakikada gerçekleşir ama bu süre 24 saate kadar uzayabilir.

Bir kedinin doğumu, kedinin kaç tane yavrusu olur?
Herkesin sorduğu bir soru, kedimin kaç tane kedi yavrusu var? Bir kedi genellikle ilk çöpünde dört adede kadar yavru doğurabilir. Ancak bazı durumlarda doğum yaparlar. İkinci doğan bir kedinin 4 ila 7 yavru kedisi olur.

Kedim doğum yaptı ne yapmalıyım?

Doğum yapan bir anneye bakarken en önemli tavsiyelerden biri, onu ve yavrularını gereksiz yere rahatsız etmekten kaçınmaktır. Özellikle ilk hafta boyunca yavru kediyi tutmaktan kaçının. Bunun nedeni, kokunuzun yavru kedilere geçerek onları kıskanç veya tiksindirici hale getirebilmesidir. Yavru kedilerin genellikle doğumdan sonra gözlerinde akıntı ve şişlikler olur. Bu tür sorunlar için kedi gözü sağlığı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *