Kedilerin Küstüğünü Nasıl Anlarız? Kedim Üzgün mü, Mutlu mu? - aboutcatdog


Kedilerin Küstüğünü Nasıl Anlarız? Kedim Üzgün mü, Mutlu mu?

Kedilerin Küstüğünü Nasıl Anlarız? Kedim Üzgün mü, Mutlu mu?.. Kedinizin üzgün olduğunu nasıl anlarsınız? Her kedi farklı bir kişiliğe sahip olduğu için küskünlük belirtileri de farklılık gösterebilir. Ayrıca, kediler şu durumlarda gücenebilir: Kedinizin üzgün olduğunu nasıl anlarsınız?

soru ipuçları;

onları uzun süre yalnız bırak
eğer azarlarsan
yemeğini beğenmiyorsa
başkasına emanet ettin
Yabancılar evinize geldiğinde
eve başka bir kedi geldiğinde

İşte kedinizin sinirlenmesinin en yaygın nedenlerinden bazıları. Kedinizin boğulup boğulmadığını anlamak kolaydır. Eskisi gibi davranmıyorsa, sizinle oyun oynamıyorsa, eskisi gibi davranmıyorsa, artık sevdiği şeyleri yapmak istemiyorsa bunlar dargınlık Ancak soruna bu durumlardan hiçbiri neden olmuyorsa hemen veterinere gidilmelidir. Sağlık sorunları yaşamış olabilir. Veterineriniz sağlık sorunu olmadığını söylüyorsa, kedinizin kalbini kırıyor olabilirsiniz. Kedinizin üzgün olduğunu nasıl anlarsınız? Sorusuna paralel olarak bazen kedilerin deli gibi konuştuğunu görüyoruz.

Bir kedinin kızgın olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Kediler neden deli gibi koşuyor? Kedi dışkısını kuma yaptıktan sonra deli gibi koşar. Çabucak kaçarlar ve dışkılarını olabildiğince derine gömerler. Bunun nedeni tamamen içgüdüseldir. Diğer yırtıcılar kokuyu almasın diye bu şekilde davranırlar. Bu tamamen mantıklı ve korkacak bir şey yok.

Sindirim sorunları veya alerjiler deli gibi koşmalarına neden olabilir, nasıl bilebilirim? Kedi sindirim bozuklukları bazen konusu ile karıştırılmaktadır.

Uzmanların ortalıkta deli gibi koşturmalarının bir diğer nedeni de kedilerin kendilerini temizlemek istemeleridir. Kediler için hijyen önemlidir, bu nedenle kediler kendilerini sürekli temiz tutmak isterler. Tuvaleti kullanır kullanmaz sandalyemden kalkmak istiyorum.

Enerjik bir kedi de fazla enerjiyi atmak için koşacaktır. Yürüyüşe çıkmadıysanız veya sadece oyun oynadıysanız, koşarken ekstra enerji açığa çıkarırsınız. Bu durum genellikle yavru kedilerde görülür.

Pirelerden kurtulmak veya parazitlerin neden olduğu kaşıntılı kaşıntıyı yatıştırmak için evin içinde dolaşabilirsiniz. Aniden böyle bir çalışma durumu ortaya çıkarsa, pire veya diğer eşleştirme sorunlarını kontrol etmelisiniz.

Kediniz deli gibi koşuşturuyorsa hiperestezi olabilir. Kuyruğunu veya diğer vücut kısımlarını kaldırırsa, bu sendromu yaşayabilir. Toksinler genellikle alerji veya nöropati olarak düşünülür. Evin içinde koşturmak sevimli gelebilir ama aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilir.

Bir kedinin kızgın mutsuz olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Kediler nasıl sevgi gösterir?
Kedinizin sizi sevip sevmediğini söylemek kolaydır. Sana olan sevgisini göstermek için bazı şeyler yapıyor. Davranışlarını gözlemleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Çevrelerindeki uyaranlara karşı kendi isteklerine göre hareket ederler. Sevgilerini birçok farklı şekilde gösterebilirler.

Yavaşça kırpın ve gözlerinizi kapatın
karnını gösterdiğinde
kendini temizlediğinde
burnunu sana sürttüğünde
sonsuza kadar seninle olmak istediğinde
biraz ısırdığında
sana bir hediye getirdiğinde
mırıldandığında
Bir kedinin kızgın olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Kedinizin üzgün olduğunu nasıl anlarsınız? Üzgün ​​olduklarını bilebilir miyiz?
Bir kedinin hareketlerinden rahatsız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sağlık sorunları olmadığında bu tür davranışlar genellikle küskünlük olarak algılanır. Gizlenme, uyku alışkanlıklarında değişiklik, sesli komutlar, beden dili, yeme alışkanlıklarında değişiklik, saldırganlık, aşırı yeme veya aşırı yeme, idrar sıçraması, olağan aktivitelere kayıtsızlık

Kedinizin listelediğimiz değişikliklerden herhangi birini sergilediğini düşünüyorsanız, yapılacak ilk şey, fiziksel olarak sorumlu olduklarından emin olmaktır. bu doğru. Bu davranışları sergilemeyebilir. Bu seni sevmediği anlamına gelmez. Tüm kedilerin farklı kişilikleri vardır ve tüm kediler farklı davranır. Tüm bu bilgiler göz önüne alındığında, bir kedinin kızgın olduğunu nasıl anlarsınız?

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *