Kendi G Noktanızı Bulabilir Misiniz? G Bölgesi Neresi? - aboutcatdog


Kendi G Noktanızı Bulabilir Misiniz? G Bölgesi Neresi?

Orgazm sorunları genellikle kliniğime geldiğinde ortaya çıkıyor ve karşıma sandalye itip tek başına oturan kadınlar için listemde seks terapisi de var Tokoro Derneği başkan yardımcısı olarak ifademde orgazm sorunları olduğunu söylüyorum. genel olarak ama kliniğimde yaptığım araştırmalarda sınıflandırdığımda şunu söylemek istiyorum ki kadınlar vajinal orgazm ister ama istemez. Asıl sorun “kadınların hiç vajinal veya klitoral orgazm yaşamamış olmaları” ve kliniğimde yaptığım bir çalışmada orgazm kelimesini bilmeyen kadınların yüzdesi 1’e yakın çıktı. Yoğun orgazmları neredeyse hiç kimse yaşamadı. Filmlerde gördükleri veya duydukları.
Orgazm olduğunu söyleyen kadın eşler bunu ilişki sırasında değil sonrasında mastürbasyon şeklinde yaparlar ama bu ilişkilerin çoğu partnerin sahte orgazmlarıdır.

Gelelim Esas Konumuza

Canlarım bu noktanın adı niye G noktası sizce? Anlatayım..

G noktası 1940’lı yıllarda sevgili jinekoloğumuz ve seksologumuz Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlandı ve bu pasajda soyadının baş harflerini koydu. L’Aquila Üniversitesi’nden İtalyan akademisyen ve araştırmacı Dr. Emanuele Giannini’ye göre, uyarıldığında orgazma yol açan G noktası, vajinanın en derin kısmında, kadının karnına doğru bir yerde bulunuyor.

Ancak G noktasının yeri kadından kadına değişiklik gösterdiği için halen tartışma konusudur. Bütün kadınlarda bu var mı? Ama orada..

Aslında G noktası, erkek penis ucundaki ana cinsel uyarı noktasının kadındaki karşılığıdır.Üst duvarda, girişten yaklaşık 4 cm içeride diyebiliriz. üretranın sağ tarafı. Bu bölgenin uyarıldığını varsayarsak, bu süre zarfında bu bezden bir salgı üretilerek onu uyaracaktır.

Şimdi, yerini teoride bilmek yerine, onu gerçekten nasıl bulabileceğinizi göstereyim. Yere uzanın, her iki bacağınızı da dizlerinizden bükün ve muayene pozisyonunu alın. Vajina açıklığınızdan 4-5 cm içerideyken parmaklarınızın içi saat 12 konumunda olmalıdır. Ortalama 2 parmak eklem diyelim. Vajinal duvarın önünde mesane veya mesane bulunur. Peki G noktası nerede? Vajina ile üretra arasındaki bölge. Dokunursanız, girişten itibaren ilerlerken topaklı, süngerimsi kabarık bir parça gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle, G noktası yüzeysel temas veya yukarıdan pozisyonla uyarılmaz. Derin, kalıcı ve baskılı ise uyandırma başarısı çok yüksektir.

Orgazmın ilk aşamalarında arzuya ek olarak bitişik bir organ olduğu için rahatsız edilmeyen idrara çıkma isteği de olabilir. Uyarı devam ettiği sürece bu anlık duygu neşeye dönüşür. Bir süre sonra (genellikle 2-4 saniye) kadın boşalır ama erkek kadar değil tabii ki. Ama bir sorunun cevabını istiyorsan, her zaman bana sor…

Anatomimiz erkekler gibi kalın meni gerektirmez.
Filmlerde gördüğünüz kadınların kovalara boşaldığı kesinlikle yanlıştır. Sıvıyı hiç hissetmeyebilirsiniz.

Sonra Bizi Ne Bekliyor Peki

G noktası uyarıldı, zevk er meydanına çıktı, hormonlar değişmeye başladı, beyin cinsellik trafiğini açtı, kalp hızlandı, sıcak basması ve soluk alış verişinizde artma oldu. Bunları bu kadar eze eze ve uzun uzun anlatmama rağmen sığacağı zaman en fazla 9 sndir.

Bilimsel çalışmaların bazılarında rastladığım ve sizinde bilmenizi istediğim önemli bir konu da şu:

Cinsel ilişki sırasında penis G Noktası nı daha az uyarırsa ya da östrojenhormunun etkisi ile vajina tavanı kalınlaşır ise bazen G Noktasının uyarılmasında azalma ya da uyarılamamaya neden olur ve zamanla G Noktası yavaş yavaş ortadan kaybolabilir. Bu ne demektir peki? Bazen zamanla G noktası kaybolabilir ya da duyarsızlaşır.

Ama unutmayın sevgili varlıklar, cinsellikte en hassas yer klitoristir. Bu nedenle en hızlı, en keskin, en ince ama en derin ve en güçlü orgazmlar bu bölgenin uyarılmasıyla gerçekleşir. En hassas bölgeler memeler, meme uçları, alt dudak ve vajinadır. Bu ünlü G noktası vajinanın en hassas kısmıdır. (Konuda üzerinde durulacak başka noktalar da var) G noktasının uyarılması daha güçlü, daha yoğun ama lokalize orgazmlar üretir, ancak orgazm oluşumunun birincil yeri klitoristir.

G noktası birkaç santimetre büyüklüğündedir ve cinsel ilişki sırasında PDE-5 adı verilen bir protein salgılar. Daha sonra, büyük miktarda “PDE-5 protein salgısı” ve geniş bir skenegut olan kadınların orgazma ulaşma olasılığı daha yüksektir. Peki bunun anlamı nedir? Bir orgazm ilacı geliştirip içine bu proteini koysak işe yarar mı? Henüz olmadı ama en azından tüm bu sorunlarla boğuşan bir kadın adına bu işi yürüten birini duymuşsunuzdur.

G noktası uyarımı da diğer tüm uyarımlar gibi en üst seviyededir, kadın kendini güvende hisseder, dış ortamdan gelen uyarılar en aza indirilir ve kadında iyi vakit geçirme fikri vardır.Amacın şu olduğunu söylemek isterim. orgazm olamamak G noktanız olsa bile, cinsel uyarılma, uyarılma veya arzu duymayabilirsiniz. Erkekler kadınlarla aynı “G noktasına” sahiptir. Penis ile anüs arasındaki kaka deliğinin 3-5 cm içindeki bu bölge çok hassastır. Hatta bazı erkekler bu bölgeleri okşayarak orgazma ulaşabilirler.

Ama sevgili varlıklar, kadınların elleriyle, penisleriyle ya da aksesuarsız orgazma ulaşabileceklerini söylemek istiyorum… sadece hayal kuran beyinleri ve oldukça gelişmiş.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *