Kilo Verirken Yapılan 10 Hata - aboutcatdog


Kilo Verirken Yapılan 10 Hata

Kilo Verirken Yapılan 10 Hata:Hızlı kilo verme sevdasıyla çoğu zaman yanlış yöntemler kullanır bilinçsiz hareket ederek sağlığımızı tehdit eden hatalar yaparız. Bu en çok yapılan hatalardan 10 tanesinden bahsedeceğiz. Birincisi, hızlı kilo vermek için sağlığımızı hiçe sayarak hiç bir şey yemememiz yaptığımız en büyük hatadır. Bu sayede kısa zamanda kilo verseniz dahi çok kısa bir süre içinde fazlasıyla geri alırsınız ve boşu boşuna sağlığınızdan olursunuz. İkincisi, sadece meyve ve sebzelere yüklenerek vücudunuzun protein, karbonhidrat ihtiyacı olduğunu unutmanız yapılan en büyük hatalardandır. Vücudumuzun her türlü besine ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman unutmayın ve dengeli beslenmeye dikkat edin.

Üçüncü olarak; su içmeyerek vücudunuzun susuz kalmasına yol açabilirsiniz. Bol bol sıvı ve su tüketmekten çekinmeyiniz. Diğer yapılan büyük hatalarsa, tek düzey beslenmek, meyve tüketmemek, sadece bisküvilerle ara öğünleri geçirmek, zayıflayacağına inanmayarak karamsarlığa kapılmak, kendini tatsız tuzsuz yemekler yemek zorundaymış gibi hissetmek, spor yapmamak ve her gün tartıya çıkıp bir mucize beklemek yaptığımız en büyük hatalardır.

Bunları yapmadan sakin bir şekilde kilo vermeye çalışmanız gerekir. Yoksa gereksiz yere karamsarlığa kapılır ve diyeti bırakabilirsiniz. Kilo vermek bir anda olacak bir şey değildir. Zamanla yavaş yavaş kilo vermeniz gerektiğini ve bunun sağlığınız açısından da iyi olacağını önce kendinize kabul ettirmelisiniz. Her gün tartıya çıkma yerine haftada bir tartılmalısınız.

3 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet

Kilo vermek bazen bir kabus haline dönüşebilir. Kadınlar muntazaman diyet yaparlar ve çok nadir başarılı olurlar. Başarılı olanların genel özellikleri ise kendilerine uygun diyet listesini bulmuş olmaları ve başaracaklarına inanarak bu diyet listesi kurallarının dışına çıkmamalarıdır. Diyet listeleri yeteri mide sorunları olan insanlar tarafından daha dikkatlice incelenmeli ve ona göre başlanmalıdır. Birçok diyet uygulamaya çalışıp midesinden dolayı yarım yarım bırakan insanların daha çok kilo almaya eğimli hale geldikleri gözlenmiştir. Diyet sırasında strese girilmemesi gerektiğini önemle vurgulayan uzmanların tavsiyelerini kulak ardı etmemek gerekir. Şimdi size 3 hafta da 8 kilo civarında kilo kaybetmenize yardımcı olacak bir diyet tarifi vereceğim.

Sabah uyanır uyanmaz midenize giren ilk şey içebileceğiniz sıcaklıkta su olacak. Saf su içmekte zorlanan insanlardan iseniz suyunuzun içine biraz limon katarak tüketebilirsiniz. metabolizmanızı çalıştıracak olan su güne 1-0 önde başlamanızı sağlayacak.
3 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi ;
  • Kahvaltı : 7:30 da bir bardak yeşil çay eşliğinde 1 orta boy yeşil elma.
9:00 da 1 dilim tam buğday ekmeğiyle beraber 1 dilim az yağlı peynir , 3 adet zeytin , 1 ufak domates, maydanoz ve 1 tane kayısı kıvamında haşlama yumurta.
  • Öğlen : 1 dilim tam buğday ekmeği ile bir porsiyon ızgara (orta pişmiş) ve bol salata (az yağlı)
14:00 da ara olarak 2 tane kuru incir
16:00 bir kutu kayısılı yoğurt
  • Akşam yemeği :

17:30 da bir porsiyon meyve

19:00 da yarım porsiyon sebze yemeği (etsiz) , az miktarda zeytinyağlı salata

21:00 3 kuru kayısı ve 1 su bardağı ılık su.
5/5 - (5 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *