Kış Öncesinde Zayıflama Diyeti - aboutcatdog


Kış Öncesinde Zayıflama Diyeti

Kış Öncesinde Zayıflama Diyeti : 2022 Yaz bitirip 2023 kış mevsimi geldiği zaman, yazın alınan kilolardan kurtulma telaşına girilir. Bu dönemlerde en sık yapılan hatalardan birisi de gazete ve internet sitelerinden mucize diyet diye adlandırılan sağlık açısından oldukça riskli olan uygulamalara baş vurmaktır. Sağlıklı bir hayat için kış öncesinde zayıflama diyeti nasıl yapılmalıdır? Tüm detayları bu yazımızda bulacaksınız.

Kış Öncesinde Zayıflama Diyeti

Kış öncesinde  zayıflama diyeti uygularken aklınızdan çıkarmayacağınız ilk kural yapacağınız diyetin sağlık açısından size en uygun olanını uygulamaktır. Sağlığınızı tehlikeye atacak diyet programlarından kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Şok Diyet Programlarından Uzak Durun

Şok diyet diye adlandırılan bu uygulamalar ile birkaç kilo kaybolabilir fakat bu diyet protein ve su bakımından yetersiz ise kilo verilmiş gibi bir yanılgı yaşanır. Şok diyet diye sizi heyecanlandıran bu uygulamada kalori de çok düşük olacağından belirli bir süre sonunda vücudun metabolik direnci düşmeye başlayacaktır. Vücut daha az kalori harcayacağından kış öncesinde zayıflama diyeti diye başlayacağınız bu programdan sonra bilinçsizce davrandığınızdan dolayı tekrar kilo almaya başlayacaksınız.

Size En Uygun Diyet Programıyla Zayıflayın

Diyet yapmaya başlarken dikkat etmeniz gereken şey kan bulgularınız, vücut yapınız ve yaşınıza uygun olarak bir diyetisyen tarafından hazırlanan diyet programına bağlı kalmaktır. Şunu aklınızdan sakın çıkarmayın. Kış öncesi zayıflama diyeti yapmaya başlarken amacınız kısa sürede kilo vermek değil doğru diyet ve sağlıklı beslenme ile tüm mevsimlerde formda ve zinde kalmak olmalıdır.

Virüsleri engelleyen ancak metabolizmayı olumsuz etkileyen kış aylarında grip enfeksiyonlarının artması nedeniyle sebze ve meyve tüketiminin artması. Özellikle bu aylarda sindirim sistemi yavaşlayarak ani kilo alımına neden olur. Bunu önlemek için uzmanlar tüm sebze ve meyvelerin uygun şekilde tüketilmesini önermektedir. Aksi takdirde yaz için kilo vermek zor olacaktır. Peki kışın hangi yiyecekleri yemelisiniz?

1 haftada 3 kilo veren kış detoksu nedir? Kışın kilo almamak için sağlıklı beslenme listesi var mı? İşte tüm bu soruların cevabı…

Günlerin kısaldığı ve güneş ışınlarından daha az yararlandığımız kış mevsiminde, iştahımızın daha hızlı ve hafif olmasının nedeni hem fizyolojik hem de psikolojik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Yaza göre daha az gördüğümüz güneş ışınları vücudumuzda D vitamini eksikliğine yol açar. Karbonhidrat içeren gıdalara olan ihtiyaç artar, bu da kalori dengesinin bozulmasını kolaylaştırır. Kış aylarında yaz aylarına göre daha fazla zaman geçirerek, can sıkıntısı gibi nedenlerle yemek yemeye daha yatkın olabilirsiniz. Mevsimden mevsime değişebilen ruh hali, kış aylarında depresyona yaklaşırken, insan bilinçsizce bu durumu karbonhidratlarla düzeltmeye çalışır.

 Öte yandan araştırmalar, bazı kişilerin bu zamanlarda ortalama 800 kalori yediğini gösteriyor.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *