Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma - aboutcatdog


Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma

Kızlık zarı bozulmadan da hamile kalınabilmektedir. Kızlık zarı bozulmadan ve tam birleşme olmadan vajinal açıklığa sürtünme ile boşalma sonucu rahme ulaşır ve yumurtayı dölleyerek gebelikle sonuçlanır. Yani erkek cinsel organı vajinaya girmez ve meni vajinaya akarsa gebelik gerçekleşebilir. Bu durumda kızlık zarı kalır ama kız bakiredir ama hamiledir. Elbette hamile kalabilmek için rahimdeki yumurta hücrelerinin döllenmeye yetecek kadar büyük olması gerekir. Yani hamilelik için gerekli şartlar sağlandığı takdirde hamile kalmak mümkündür.

Erkeklerin boşalmadan hemen önce dışarı attığı vücut sıvısı da milyonlarca sperm hücresi içerebilir. Yine cinsel ilişki sırasında erkek ve kadın cinsel organlarının temas süresi gebelik riskini artırabilmektedir.

Sperm Hücreleri Rahimde 3 Gün Aktif Bir Şekilde Kalabilmekte

Sperm hücreleri rahimde 3 gün aktif bir şekilde kalabilmekte ve sürtünme ile cinsel deneyimin yaşanmasından sonraki 3 gün boyunca da hamilelik riskinin devam ettiğinin altının çizilmesi gerekiyor. Bu nedenle kadınların adet döngüsüne dair yapılan hesaplamalar ve gebe kalma ihtimalinin düşük görüldüğü zamanlarda sürtünme ile cinsel deneyim yaşanması gibi çabalar boşunadır.

Kızlık Zarı Gebeliğe Engel Değildir!

Her ne kadar toplumda kızlık zarının gebeliği engelleyen bir bariyer olduğu düşünülsede bu bilgiler doğru değildir. Çünkü kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatan bir yapıya sahip değildir. Kadınların her birinde farklılık göstermekle birlikte, kızlık zarının ortasında bir delik bulunur ve bu delik vajinal sıvıların, adet dönemlerinde kanın dışarıya akmasını sağlamaktadır.

Kızlık Zarı Nedir? Kızlık Zarı Dikilir mi?

Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer almakta olup, kıvrımlı bir doku parçasıdır. Kendiliğinden iyileşemeyen bir dokudur ve cinsel ilişki ile birlikte yırtılan kızlık zarı yeniden bütünlüğünü sağlayamaz. Ancak o bölgeye genellikle lokal anestezi ile yapılan yaklaşık 15-20 dakika süren flep yöntemi dediğimiz kızlık zarı dikim işlemidir. Bu yöntem ile cinsel ilişkide kızlık zarının yeniden kanaması sağlanabilmektedir.


Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma Endişe Duyanlar Ertesi Gün Hapı Kullanabilir!

Bir kadın kızlık zarı yırtılmadan hamile kalmaktan endişe ediyorsa, ertesi gün hapı almak spermin vajinal açıklığa temas etmesi durumunda hamileliği önleyebilir. Ertesi gün hapı sadece, ilişkiden sonraki 72 saat içinde alınmalıdır. Ertesi gün hapı almak özellikle ilişki gününde gebeliği önlemenin daha iyi bir yoludur.Bu hapların sık kullanımı da önerilmez ve çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir.Ayrıca bu hapların asla doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmaması gerektiğini unutmayın. . Sadece gerektiğinde tercih edilmesi gereken ilaçlardır.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilecek durumlar şunlardır;

  • Vajina girişine boşalma,
  • Esnek yapıda kızlık zarına sahip olmak,
  • Kızlık zarının olmaması ya da kalıntı kızlık zarı yapısına sahip olmak,
  • Vajinal kayganlığın yeterli düzeyde olması,
  • Kızlık zarı deliğinin çok geniş olması,
  • Penisin girişine uygun olmayan yapıda kızlık zarına sahip olmak.Vajina girişine boşalma: Cinsel ilişki esnasında vajina içerisine giriş olmasa dahi genital bölgeye boşalma oldu ise meni sıvısı kızlık zarı deliğinden içeri geçebilir. Meninin vajinal kanaldan rahim ağzı ve rahim içine ulaşması olası bir durumdur. Spermler çok hareketli olduğunda eğer ki ilişkinin gerçekleştiği o günlerde yumurtlama oldu ise tüplerde döllenme ve hamile kalma ihtimali gerçekleşebilir ve kızlık zarı bozulmadan hamile kalınmış olur.

Esnek yapıda kızlık zarına sahip olmak: Esnek kızlık zarı olan bir bayan da ilişki sonrası kızlık zarı bozulmayabilir. Esnek kızlık zarı olan kadın gebe kalsa dahi kızlık zarı muayenesinde yırtılma ya da bozulma olmadığı görülmektedir.


Kızlık zarının olmaması ya da kalıntı kızlık zarı yapısına sahip olmak: Bazen kızlık zarı doğuştan olmayabilir veya kalıntı şeklinde olabilir. Böyle bir durumda olan kadınların kızlık zarı bozulmadan hamile kalma şeklinde bir olasılık mevcut olacaktır. Çünkü kızlık zarı olmadığından ilk ilişkide kanama görülmeyecektir.

Vajinal kayganlığın yeterli düzeyde olması: Yeterli oranda vajinal kayganlığın sağlandığı, ön sevişmenin uzun tutulduğu cinsel birlikteliklerde, vajina çevresindeki kaslar gevşer. Vajinanın gevşemesi ile bu mukozal kayganlığın yeterli seviyede olması durumunda kızlık zarının yırtılmadan cinsel birlikteliğin meydana gelmesine olanak sunabilmektedir.

Kızlık zarı deliğinin çok geniş olması: Bu durum kızlık zarı deliğinin normalden geniş olmasıdır. Kızlık zarı deliği normalden geniş ise ve yeterli düzeyde kayganlık sağlanmışsa cinsel ilişki sırasında yırtılması zor olabilmektedir. Bu durumda da kızlık zarı bozulmadan gebe kalmak çok yüksek bir olasılıktır.


Penisin girişine uygun olmayan yapıda kızlık zarına sahip olmak: Kızlık zarı ince bir katlantı olsa da her kadında kalınlığı aynı değildir. Bazı kadınlarda normalden daha kalın olabilmektedir. Kalın ve esnek doku yapısı var ise cinsel ilişki esnasında yırtılması güç olacağından bozulmama ihtimali mevcuttur.

Yukarıdaki örneklerin her birinde hamilelik olasılığı vardır. Bu nedenle, adet kanamanız gecikirse veya herhangi bir hamilelik belirtisi gösteriyorsanız, sağlık uzmanınızla iletişime geçmeniz ve hamilelik testi yapmanız önemlidir. Ayrıca adet döneminde kızlık zarındaki bu küçük delikten kan akarken sperm hücreleri de bu delikten geçerek rahme ulaşabilir. Nitekim ülkemizde istenmeyen gebeliklerde çeşitli yasal düzenlemeler çerçevesinde bebeğin tahliyesi için kürtaj yapılması zorunludur. Sadece fizyolojik tarafı değil, aynı zamanda psikolojik tarafı da.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalanlar

Özetle, Türkiye’de ve dünyada bakire olmasına rağmen kızlık zarı bozulmadan hamile kalan birçok kadın olduğu bilinmektedir. Nedeni ise insanların kızlık zarının gebe kalmayı engellediği yanılgısı ve bu yanılgı nedeniyle bakireyken hamile olduğu öğrenilen kadınların daha sonra büyük sürprizler yaşayabilmesidir.

5/5 - (3 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *