Klamoks Kullanım Şekli - aboutcatdog


Klamoks Kullanım Şekli

Klamoks Kullanım Şekli:Klamox hapı ne işe yarar? Birçok hastalıkta ya da enfeksiyon riskinin olduğu sağlık durumlarında yaygın olarak kullanılan ilaçlardan biri de Klamox kullanımıdır. Ağızdan alınır. 1000 mg olan bu antibiyotik tablet olarak satılmaktadır. Bu reçeteli ilaç eczaneler dışında hiçbir yerde bulunmuyor. Yüksek Mg içeriği nedeniyle herkesin tüketmekte zorlandığı ilaçlardan biridir. Doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Zamanında ve dikkatli kullanılmalıdır.

Klamox ne için kullanılır?

Özetle bu ilaç enfeksiyon riski olan tüm alanlarda kullanılmaktadır.Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Klamox’un yaygın olarak kullanıldığı bazı hastalıklar şunlardır:

Genellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır. Bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı ve sinüzit gibi birçok rahatsızlık için doktorların önerdiği ilaçlardan biridir.Klamox genellikle üreme yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Genellikle idrar yolu enfeksiyonlarında, bakteriyel böbrek enfeksiyonlarında ve mesane enfeksiyonlarında kullanılır. Pnömoni ve bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında doktorlar tarafından önerilmektedir. Sıklıkla diş ve diş eti problemlerinde ve dişlerde meydana gelen iltihaplanmalarda kullanılır. Cilt hastalıklarında ve iltihaplanma sonucu oluşan cilt problemlerinde kullanılır. Düşük ve kürtaj sonucu oluşan karın iltihabında kullanılır. Karında bakteri bulunması nedeniyle doktorlar tarafından kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu ilacın hamile kadınlarda kullanılması önerilmez. Hamile olduğunuza dair herhangi bir şüpheniz varsa emin olun ve ilacı kullanın.Klamoks hamileler tarafından özellikle ilk 3 ayda kullanılmamalıdır.

Klamox kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Klamox tıbbi gözetim altında kullanılmalıdır. Kronik hastalığı olanlardoktora haber vererek ilacı kullanmalıdır.
Böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi organ yetmezliği olan kişiler için tehlikeli olabilir. Doktorlar mg’ı azaltarak kullanılmasını önermektedir. Bu nedenle doktorun belirttiği miktara dikkat etmek gerekir.
Vücudunuzun belirli bir ilaca veya ürüne alerjisi varsa bunu doktorunuza söylemelisiniz. İlacın bileşenleri alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

İlaca başladıktan sonra ciltte pullanma ve kaşıntı gibi sorunlar yaşıyorsanız vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız. Klamox anne sütüne geçtiği için emzirme döneminde kullanılması önerilmez. İlaç anne sütüne geçerse bebeklerde ishal ve enfeksiyon gibi belirtiler görülebilir. Bu nedenle doktora danışılarak ilaç alımının veya emzirmenin kesilmesi gerekebilir.Klamox’un yan etkileri Birçok ilaçta olduğu gibi Klamox’un da yan etkileri vardır.

Özellikle kullanımdan sonra cildin farklı bölgelerinde kızarıklık ve şişlik gibi etkiler fark ederseniz, doktorunuza bildirmeli ve bunu dikkate almalısınız. İlacı aldıktan sonra nefes darlığı hissederseniz en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Bu ilaç, aldıktan hemen sonra yan etkiler gösterebilir veya yaklaşık iki hafta sonra yan etkiler gösterebilir. Bu nedenle, vücudunuzda herhangi bir anormallik fark ederseniz, bunları doktorunuza bildirdiğinizden emin olun.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *