Klitoris ile ilgili sırları açıklıyorum! - aboutcatdog


Klitoris ile ilgili sırları açıklıyorum!

Elbette, çatışmaların körüklediği bir dünyada hepimizin hemfikir olabileceği en az bir şey var.
Bunu yazıyorum, söylüyorum, bu bir orgazm.Bugünün konusu aslında klitoris ama kadın orgazmı aslında başka bir şey. Biri diğerinden daha mı iyi? Açık ayrımlar var mı? güçlü olan nedir Bunun hakkında daha sonra.

Dişi dış genital organı yani görünen kısmı vulvadır. Vajina aslında cinsel ilişkinin gerçekleştiği boru şeklindeki yerin adıdır. Yani vulvada bulunan iç tüp. Klitoris, vajina girişinin üzerindeki küçük bir düğme gibi çok hassas bir organdır.

Klitoris çok uzun süre bir sır olarak kaldı. Lütfen bana ilginç bilgiler verin. Klitorisin 16. yüzyılda bir erkek bilim adamı tarafından “keşfedildiği” bilgisine rastladım.

Bu, kadınların orgazmın önceden farkında olmadığı anlamına gelmez. 21. yüzyılda kadınlar… artık yok… Aslında, klitorisin ilişki sırasında ne yaptığını bilim 2009 yılına kadar kanıtlamamıştı.

En önemli kritik cümleler şunlardır:
Klitoris, vajina ve üretrayı çevreleyen tüm iç sinir ve kas sistemlerinin dış ucu olan, klitorüretovajinal kompleks veya CUV olarak adlandırılan iki tiptir.

klitoris ve vajina. Ama gerçekten, aynı sinir ve kas demetinin neden olduğu karmaşık bir grubun iki farklı parçası olarak düşünün.

Klitoris, kadın anatomisinin çekici bir parçasıdır. Klitorisin harika olmasının yanı sıra tek amacı size zevk vermektir. Yani insan vücudunda zevkin ortaya çıktığı başka bir alan var. Ama başka amaçlara hizmet ediyorlar. Örneğin penis üreme ve üriner sistemin bir parçasıdır ve hazzı sağlar. Aynı şey vajina için de söylenebilir. Bu bir zevktir ama aynı zamanda kadın üremesinde de bir amaca hizmet eder. Ne de olsa klitoris kesinlikle kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için oradadır.

Çoğu kadın klitoris yoluyla daha hızlı orgazma ulaşır. Bunun için güzel sebepler var.
Klitoris erkek veya dişi için önemlidir ve insan vücudunun geri kalanına kıyasla en fazla sinir ucuna sahiptir. üzerinde aynı genel etkiye sahiptir. Nedir:
Ritmik kasılmalar, kas gevşemesi, oksitosin, dopamin ve prolaktin gibi iyi hissettiren hormonların beyin aktivasyonu. Bu kimyasalların vücudumuz için doğrudan ve ölçülebilir faydaları vardır. Peki, bu bize ne anlatmaya çalışıyor:Herkes orgazmla kazanır.

Klitoris ile ilgili SIRLARI açıklıyorum bilimsel bilgiler eşliğinde

1- Her ne kadar klitoral orgazm her zaman garanti değilse de, kadınların yaşadığı tüm farklı orgazm türleri için en yaygın olanıdır. Ama ilginç olan, klitoral orgazmı elde etmek için kadınların %70- 80’i ya bir oyuncak, ya parmak, dil ya da partnerinin penisiyle o noktaya vuran doğru pozisyonda doğrudan klitoral uyarıya ihtiyaç duyar. Bu ne demek ilişki esnasında değil de sonrasında ya da öncesinde tatmin oluyorlar.

2- Klitoris ile vajinal açıklık arasındaki mesafenin daha kısa olması, yani vajinal açıklıklarına daha yakın kadınların, bu iki vücut parçası arasında daha uzun bir mesafeye sahip olan kadınlardan daha fazla orgazm olma şansına sahip oldukları tespit edildi. Hatta Bütünsel ve Cinsellik Eğitimcisi Lisa Hochberger, temel kuralın kadınların vajinal açıklıkları ve klitorisleri arasında yaklaşık bir başparmak mesafesinin ideal bir mesafe olduğu, bu şekilde de orgazm biçimine ulaşma şanslarının daha yüksek olacağını belirtiyor. Mekanizma da şu aslında penis ile vajinal giriş esnasında klitorise dokunma şansını arttmış oluyor.

3- Başka bir araştırmaya göre, klitoral orgazmlar 10 ila 30 saniye sürüyor, bu da ortalama 20 saniye. Dürüst olun hadi, bazen 30 saniye bile yetmiyor. Orgazm esnasında rahim ve vajinanızın kasılıp gevşemesi 3-5 kasılmadan ibaretken, daha güçlü bir orgazmda, saniyede bir gelen 15-10 kasılma olabiliyor.

4- 2014 yılında yapılan bir araştırmada, daha küçük klitorisi olan kadınların, daha büyük klitorisli kadınlardan daha az ve daha zor orgazm olduğu tespit edildiği söyleniyor. Araştırmada 30 kadın seçilerek genital bölgelerine MR yapılıyor, yaş ortalaması 32. Tarananların 10’u orgazm olmakta zorlanıyor. Onları daha düzenli olarak orgazm olan diğer kadınlarla karşılaştırırlarken, klitorislerinin sadece yukarıda belirtildiği gibi vajinal açıklıktan daha uzakta durmadığı, ama klitorislerinin asıl boyutunun ortalama olarak daha küçük olduğu tespit ediliyor.

5- Klitoral orgazm bir erkeğin boşaldığındaki orgazmından daha güçlü. Nasıl mı? İkisini karşılaştırmaya çalışmak teknik olarak imkansız ama, sinir uçlarına bakarsak, o zaman Klitoris 8,000 tane sinir ucuna sahipken (başka bir çalışmada daha fazla denilmekte!),bu da Penis başının sinir uçlarının iki katı kadar. Bari burda …:)

6- Bu söyleyeceğim biraz üzücü ama ne yapalım anatomik olarak yapılabilecek bir şey yok maalesef. Dr. Diana Hoppe’ e göre Klitoris en fazla bir seks oturum için uygun. Bu ne demek: Peşpeşe orgazm olmak için uygun değil. Bunun nedeni, klitorisin kanla dolması ve orgazm olunca şişmesidir. Daha sonra, bir süre oldukça hassas kalabilir. O zaman, tekrar orgazm olursanız, rahatsızlık yaratabilir. Sonunda klitoris o kadar uyarılır ki, hatta acı boyutuna gelebilir. Sen hiç merak etme Diana teyze ben hem bilimsel olarak yayınlarda hem de klinikte hastalarımda bunun böyle olmadığını söyleyebilirim. İstediği taktirde rol yapmıyorsa yani, araya bir vajinal orgazm reklamı alıp sonra tekrar klitoral orgazm ile devam eden bir çok kadın biliyorum.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *