Kudret Narı Faydaları - aboutcatdog


Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları:Doğu Hindistan kökenli olan mucizevi besin Kudret Narı Ülkemizde Bursa ve Yalova’da yetişiyor.Tam bir şifa kaynağı olan Kudret Narının faydaları saymakla bitmiyor. Mide ve Bağırsak hastalıklarında akla gelen ilk besinlerden bir tanesi olan Kudret Narı Gastrit ve Ülser rahatsızlıkları için etkili bir besindir.

Ayrıca Kudret Narının meyvesi ve yaprakları vitamin bakımından oldukça zengindir.
Gastrit, Kolit, Ülser, 12 parmak, ve fazla asit gibi mide ve bağırsak rahatsızlıklarında oldukça etkili ve kesin tedavi ediyor. Karaciğeri desteklediği gibi iltihap ve yaraları yok eder bağırsakları daha iyi çalıştırır ve hücreleri yeniler. Egzama ve sedef rahatsızlıklarına faydalıdır.

Yüksek miktarda E vitamini ve protein içerir yanıklarda ve yaralarda lapası tercih ediliyor.
Olgunlaşarak kavun içi rengini alan Kudret narı ezilerek bal ile karıştırılarak sabahları aç karnına bir kaşık yenildikten sonra üzerine başka birşey kullanılmıyor. Olgun laşan meyveler bir kavanoz içersine halis zeytin yağı ile birlikte bir ay beklemesi için kapağı kapanıyor. Daha sonrasında yemeklerden önce aç karnına tüketilmesi önerilmekte. Rahatsızlığın durumuna göre günde 3 öğün öncesinde aç karnına 1 kaşık tüketilebilir.

Kudret Narının Faydaları Nelerdir?

 1. Diyabet hastalarına önerilen kudret narı, kan şekerinin düşürülmesinde etkilidir. Bu özelliği ile diyabetin kontrol edilmesinde en çok tercih edilen ve en popüler olan meyvelerin başında gelir.
 2. Virüslere karşı vücut direncini arttırır. Enfeksiyon hastalıklarına karşı etkilidir.
 3. C vitamini bakımından zengindir. Bu özelliği ile bağışıklığı güçlendirir ve zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 4. Beta karoten ve a-karoten içeren kudret narı, görme keskinliğini arttırır. Göz sağlığını korumaya destek olur. Aynı zamanda gece görüşünü arttırdığı da bilinmektedir.
 5. Astım, saman nezlesi ve bronşit gibi hastalıkların semptomlarını azaltır.
 6. Solunumu rahatlatır ve solunum sistemine destek olur.
 7. Anti kanserojen ve anti tümör özellikleri ile kansere karşı vücudu korumaya yardımcı olur.
 8. Yapılan araştırmalara göre kudret narının prostat, rahim ağzı ve göğüs kanserine bağlı olan tümörleri azaltmada etkisi olduğu görülmektedir.
 9. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü dengede tutar.
 10. Kalp krizi, damar tıkanıklığı ve felç riskini düşürür.
 11. K vitamini bakımından zengin olan kudret narı, kan pıhtılaşması riskini de azaltır.
 12. Kemik gelişimine destek olur ve kemik yoğunluğunu arttırır. Böylece kemiklerin dayanıklılığını arttırarak kırık oluşma riskini azaltır.
 13. Mantar, egzama, sedef gibi birçok cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.
 14. Kabızlığı önler ve hazımsızlığı giderir. Özellikle sindirim sisteminin düzenlenmesine destek olur.
 15. Mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Gastrit, ülser gibi mide problemlerinin azalmasına yardımcı olur.
 16. Sivilce, akne gibi cilt problemlerine karşı etkilidir.
 17. Yanık tedavisinde kullanılabilir.
 18. Kilo vermeye yardımcı olur. . .

 1. Güçlü Narı nasıl tüketirim ve nasıl kullanırım?

Merhamet narı tüketilmesi kolay bir meyvedir. Ancak en yaygın kullanım şekli güç narı ve zeytinyağlı güç nar ezmesidir. Günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilen Enerji Narı yaralara sürülerek iyileşme sürecini hızlandırır.

Zeytinyağlı nar nasıl hazırlanır?

Büyük bir narın çekirdeklerini çıkarın ve meyveleri küçük parçalar halinde doğrayın. Acı kavunu bir kavanoza alın ve 1 kavanoz sızma zeytinyağı ekleyin. Yağ ve nar gücünü iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bal ekleyerek veya basitçe tüketebilirsiniz. Günde 1 çay kaşığından fazla tüketmemelisiniz.

Enerji Kudret Nar Ezmesi Nasıl Yapılır?

1 adet Enerji Karpuzunu ortadan ikiye kesin ve zehirli kırmızı çekirdeklerini ayıklayın. Acı kabağı küçük parçalar halinde kesin ve bir cam kavanoza aktarın. Kavanoza 1 su bardağı bal ekleyin ve karıştırırken kapağını kapatın. Bu kavanozu bir ay boyunca kapalı tutun.

Bir ayın sonunda karışım biraz sulu hale gelecektir. Acı kavun ezmesini tüketmeden önce bir kez karıştırın. Her sabah aç karnına 1 çay kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *