Migrene Ne İyi Gelir? - aboutcatdog


Migrene Ne İyi Gelir?

Migrene Ne İyi Gelir:Migren başın bir bölümünde meydana gelen şiddetli ağrıya denir. Erkeklere oranla kadınlarda daha sık rastlanan migren hastalığı kişinin günlük aktivitelerini yapmasını engelleyici bir durumlar ortaya çıkarır. Bu yönüyle hayatı olumsuz etkileyen migren hastalığına yakalanmayı kimse istemez. Peki migrenden kurtulmak mümkün mü? Evet bu mümkün. Bu yazımızda sizlere migrene ne iyi gelir bunlardan bahsedeceğiz. Sizde bu uygulamalar ile migren ağrılarınızın hafiflemesini hatta yok olmasını bile sağlayabilirsiniz. Ancak yine de öncelikle doktora muayene olmanız sağlığınız açısından daha güzel olacaktır.

Migrene Ne İyi Gelir ? :Migren ağrılarının giderilmesi için elma sirkesi yıllardır kullanılan yaygın bir yöntemdir. Bu uygulama için yaklaşık 1 bardak su içerisine 1-2 tatlı kaşığı kadar doğal elma sirkesi ekleyin. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı her gün için. Eğer sirkeyle aranız pek yoksa ilk başlarda sirke miktarını biraz daha az tutabilirsiniz.

Migren ağrılarının olduğu bölgeye buz ile masaj yapmak ağrıların hafiflemesi için oldukça etkili bir yöntemdir.
İçeriğinde bulunduğu anti inflamatuar özellikleri ile sakinleştirici özelliği bulunan nane de migren ağrılarının hafiflemesinde kullanılan şifalı bir bitkidir. İçerisine bir miktar bal katılmış nane çayı içmek migren ağrılarının dinmesine yardımcı olabilmektedir.

Zencefil çayı ya da papatya çayı içmekte migren ağrılarının azalmasına yardımcı olan diğer bitki çaylarıdır.
Tüm bunların yanında kafaya dairesel masajlar yapmak ya da belirli bölgelere uygulanan baskılar serotonin aktivitesini hızlandıracağı için migren ağrılarına iyi gelmektedir.

5/5 - (3 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *