Saç boyamadan önce bilinmesi gerekenler 8 Öneri - aboutcatdog


Saç boyamadan önce bilinmesi gerekenler 8 Öneri

Evde saç boyamak bu süreçte çok önemli hale geldi. Kendi berberimiz olduk. Ancak saçınızı boyamadan önce bilmeniz gereken bazı ipuçları var. Birincisi, paketi açmadan önce mükemmel koyu saç rengi için hazırlanmanız gerekiyor. Uzmanlardan tüm ipuçlarını öğrenin! Boyamadan önce bilinmesi gerekenler: Saç boyamanın kırılmayla çok az ilgisi vardır, ancak işlem aslında saçınıza zarar verir.Pantene ile saç hasarlarını önleyin, güçlü, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşun.

1. Saç uzunluğu boya miktarını etkiler mi?
evet. Kalın veya omuz hizasında saçlarınız varsa, en iyi doygunluğu elde etmek için iki kutuya ihtiyacınız olabilir. Ayrıca saç uçları ne kadar uzun olursa boyayı emmesi o kadar kolay olur bu nedenle saç uçlarının boyanma süresinde farklılıklar olabilir.

2. Saç tipi fark eder mi?
Farklı saç tiplerinin farklı renklendirme süreçleri vardır. Saçınızın kalın mı yoksa ince mi olduğunu düşünmelisiniz. Kalın saçların rengi emmesi daha uzun sürer. Bu nedenle boyama zaman alır. İnce telli saçlar rengi daha kolay emer, bu nedenle boyama daha az zaman alır. Renk, kuru veya permalı saça hızla emilir. Ancak boyama süresi burada belirtilen genel özellikler dışında birçok faktöre bağlıdır.

3. Saçımı boyamadan önce kesmeli miyim yoksa perma mı yapmalıyım?

Boyanın gerçek etkisini göstermek için boyamadan önce saçınızı kesin. Ayrıca boya, saç kesiminizin öne çıkmasını sağlayacaktır.Aynı şey perma için de geçerli. Kalıcı dalga işleme, yeni uygulanan renklendirme işlemine müdahale etmez. Saçınız yeniden çıkana kadar kalıcı boya kullanıyorsanız veya saçınızı tekrar boyarsanız, boyamadan önce 7 ila 10 gün bekleyin ve ardından en az bir kez yıkayın. Bazı yarı kalıcı (8-12 yıkamaya kadar) ve daha uzun ömürlü yarı kalıcı (28 yıkamaya kadar) saç boyaları, saç derisini tahriş etmediği sürece perma ile aynı gün uygulanabilir.Sonucu kontrol ediniz. öğrenmek için paketteki tablo. Her iki durumda da, boyamadan önce saçınızın yapısını göz önünde bulundurun. Perma ve düzleştiriciler gözenekleri açarak rengin daha çabuk emilmesini sağlar.

4. Ölmeden önce saçımı yıkamalı mıyım?
Boyatmadan önce cevaplamak istediğim sorulardan biri de “Güzel saçlarımı boyayabilir miyim?” Temiz saçı boyayabilir misin? evet. Boyamadan hemen önce saçınızı yıkamayın çünkü bu, saç derinizi onu koruyan doğal yağlardan arındıracaktır.

5. Kirli saça boya uygulayabilir miyim?
Boyatmadan önce saçınızı yıkamanıza gerek yok ama bu soru akla bir başkasını getiriyor:
Kirli saçı boyar mısın? Kısmen evet, arınma süreleri boyaya göre değişir.
Yarı kalıcı (8-12 yıkamaya kadar) veya uzun süreli yarı kalıcı (28 yıkamaya kadar) boyama için 12-24 kıl. Kalıcı lekelenme için 24 saat önceden yıkanmalıdır.

6. Renkleri karıştırıp eşleştirebilir miyim?
En uygun rengi ayarlayabilirsiniz. Ancak en iyi sonuç için renklerinizi hazırlarken 2-3 açık veya koyu rengi karıştırın.

7. zaman ne zaman başlıyor?
Boyadıktan sonra zamanlayıcıyı paket üzerinde belirtilen süreye göre ayarlayın.

8. Boya sonrası saç bakım kremi kullanmalı mıyım?
Kutuda saç boyasıyla gelen saç kremini kullanmak en iyisidir. Paket içerisinde bulunan saç boyası ile birlikte gelen saç kremi, boyalı saçlara yumuşaklık ve parlaklık katmak için özel olarak test edilmiştir.

9. Saçınızı ne zaman boyamalısınız?
“Saçlarını ne zaman boyamaya başladın?” sorusuna verilen cevap saç rengine göre değişiyor. Uzun ömürlü, yarı kalıcı boya 28 yıkamaya kadar dayanır. Günlük saç yıkama ile bu süre yaklaşık 4 haftadır. Kalıcı boya yaklaşık 4-6 hafta sonra popolar göründüğünde yeniden boyanmalıdır. Bu, “Saçınızı ne sıklıkla boyarsınız?” sorusuna cevap verir. “Saçımı ne sıklıkla boyamalıyım?”

10. SAÇ NE KADAR SÜREDE BOYANIR?

“Saç ne kadar sürede boyanır?” diye merak edenler için cevap verelim.
“Saç ne kadar sürede boyanır?” sorusundan önce cevap vermemiz bir başka soru var: Saçınızı kendiniz mi boyayacaksınız? Bu işlemi bir profesyonel gerçekleştirecekse, elbette daha az süre alacaktır. Evde yapılan boya işlemi biraz daha uzun sürebilir. Ancak sürekli boya kullanan biri için bu süre tabii ki daha kısadır. Saç boyama işlemi ortalama 1,5 saat sürmektedir. Eğer bu işlemi evde gerçekleştiriyorsanız, boyanın saçta bekleme süresini değerlendirme şansına sahipsiniz.

11. SAÇ AÇMADAN BOYA TUTAR MI?

Saçını boyamak isteyen pek çok kişi “saç açmadan boya tutar mı?” sorusunun cevabını merak eder. “Saç açmadan boya tutar mı?” sorusunun cevabı, boyanın rengine göre değişiklik göstermektedir. Koyu renkli saçlarda açma işlemi olmadan istenen pastel tonları elde etmek maalesef mümkün değil. Pastel tonlar istiyorsanız ve koyu renk saça sahipseniz “saç açmadan boya tutar mı?” sorusunun cevabı ne yazık ki hayır. Fakat koyu renkli saçlarda açla işlemi olmaksızın koyu renkli boyalarla harika bir ışık tonu yakalamak mümkündür.

Bu yazımızda sizlere saçlarınızı boyamadan önce yapmanız gerekenleri anlattık..

5/5 - (4 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *