Sağlıklı Kilo Verme - aboutcatdog


Sağlıklı Kilo Verme

Sağlıklı Kilo Verme:Özellikle fazla kiloları olduğunu düşünen bayanlar için kilo verme konusunda altını önemle çizmenin son derece faydalı olduğunu düşündüğümüz bir husus var ki o da; hızlı değil, sağlıklı kilo vermek. Çünkü hızlı kilo vermek vücudun sağlığının bozulması adına son derece zararlı bir şey aslında. Ve bütün uzmanlar da bunun böyle olduğunu vurguluyorlar. Kilo verme hususunda ilk dikkat etmeniz gereken nokta bu. Peki, bu işin püf noktaları yok mu? Yani nasıl kilo vermek gerekli ve bunu nasıl sağlıklı bir şekilde başarabiliriz?

Tabi ki her konuda olduğu bu işin de püf noktaları bulunmakta. Hem de oldukça basit püf noktalar. Bu basamakları hep beraber inceleyerek kilo verme işlemini nasıl sağlıklı bir şekilde başarabiliriz öğrenelim.

Sağlıklı Kilo Verme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilo vermek, kilonun ne kadarının verileceği ile ilgili olarak değişen kimine göre uzun kimine göre kısa bir süreçtir. Ancak bunun süreci her ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır ki bunların tamamı bizim sağlığımızı yakından ilgilendiren konular. Bu yüzden hiçbir ayrıntıyı atlamamalı ve kilolarımızı verirken, düşüneceğimiz ilk şey kendi sağlığımız olmalıdır.

  • Sağlıklı kilo verme aşamalarında en önce dikkat edilmesi gereken şey, öğün atlamamak. Yani gün içinde bizim yemek yememiz gereken üç ana öğünümüz var. Ve bu ana öğünlerin kesinlikle atlatılmaması gerektiği uzmanlar tarafından sık sık söyleniyor. Özellikle kahvaltı günün en önemli öğünü olarak nitelendirilmekte.
  • İkinci olarak da ana öğün arasında acıkanlar için, aperatif olarak meyve yenilmesi tavsiye ediliyor. Yani herhangi bir yemek çeşidinden ziyade, ara öğünlerde meyve yemek daha sağlıklı.
  • Üçüncü olarak yediklerimiz ve içtiklerimize dikkat etmek. Bu aşama zaten işi diyet kısmına giriyor. Diyet denildiğinde her şeye engel konulan bir yasaklar listesine gerek yok. Yediklerimizin miktarınız biraz düşürmeli ve fazla karbonhidratlı ya da yağlı yiyecekler yememeye özen göstermemiz kafi.
  • Bol bol su tüketmek de listenin en önemli maddesi.
  • Tabi bunlar kuru kuru tek başına işe yaramaz. Bunları yaparken aynı zamanda günde en az bir saat düzenli bir egzersize vakit ayırılmalı.

Diyet Listeleri

Kadınlar için en büyük sorunlardan birisidir kilo. Sürekli olarak bir kilo verme çabası içerisinde olurlar. Çünkü onlar için ne olursa olsun asla ideal görünüme kavuşmuş olmayacaklar. Kendi görünümlerinde mutlaka bir noksanlık ya da bir fazlalık olacaktır. Çünkü kadınlar mükemmeliyetçidir. Her şeyin en iyisini ve en güzel olanını isterler. Bu sebeple de bunlar, onlar için asla yeterli değildir. Görüntülerinin hep mükemmele yakın olmasını isterler. Peki, nedir bu mükemmel? Bayanlar bunları neye göre belirliyor? Tabi ki kendi göz zevklerine göre! yani onlar için olması gereken bir kıstas vardır ve de o koşulları sağlamadan hiçbir şekilde tam anlamıyla düzgün görünüyor sayılmazlar. Bu sebepten dolayı da dillerinde sürekli bir diyet lafı dolaşır durur. Bayanlar sürekli diyet yaparlar aslında. Sürekli olarak formlarına dikkat ederler. Hiçbir şeyi hiçbir zaman fazla yemezler. Bu sebepten dolayı da her zaman için onların yedikleri şeyler az ve de öz olan şeylerdir. Fakat buna rağmen bazen ayarı tutturamayıp kaçırdıkları zamanlar olabilir. Bu zamanlarda da hemen diyete başvururlar ve de adeta kendilerini kampa sokarlar. Sürekli olarak ellerinde dolaşan bir diyet listesi vardır ve bu liste ya da listeler sürekli olarak güncellenir. Duruma göre uzmanların yorumlarına göre ya da işe yarayıp yaramadığına göre kişiler bayanlar sürekli olarak bu listeleri güncellerler. İşte o listelerden bir adet diyet.

Limon İle Zayıflamak

Limonun genel olarak zaten anti bakteriyel özelliği ve de toksinleri yakma özelliği vardır. Bunun yanı sıra limon yiyen kişilerde vücut yağ yakım hızı çok daha fazladır. Bu sebepten dolayı da limon zaten daha kendi başına oldukça yararlı olan bir meyvedir. Bir de diyet listelerinin gözdesi olan Limon Diyeti ‘ ni oluşturunca bu meyve çok daha gözde bir hale gelmiştir. Limon suyunu içerek yapılabilecek bir diyetin elbette ki detayları vardır ve de bu detayla diyetin çeşidine göre değişmektedir. Ancak genel olarak limon diyeti yaparken kişiler aynı diğer diyetlerde olduğu gibi sık ve de öz yemelilerdir.

5/5 - (4 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *