Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli? - aboutcatdog


Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonlar Dizayn Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli:Evlerimizde geçirdiğimiz zamanın büyük bir çoğunluğu salonlarda geçiyor. Genellikle evlerimize gelen misafirlerimiz de salonlarda ağırlıyoruz. Bu sebeple de evlerimizde salonların tasarımı büyük önem taşıyor.

Kişiler evlerinin salonlarını dizayn ederken ilk olarak salonlarının ebatlarına dikkat etmeliler. Salonların alanı küçük olsa bile açık renkte duvarlar ve mobilyalar kullanılarak daha geniş bir salon görünümü olabilir.

Ancak zaten ebatlar büyük ise salonların dizayn edilmesi sırasında açık renkler çok fazla tercih edilmemeli. Aksi durumda salonda büyük boşlukların olduğu ve boş kaldığı izlenimi oluşabilir.

Salonların dizayn edilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer etmen ise kalabalıktan uzak durulmasıdır. Kişilerin her alana bir saat, resim ya da biblo koyma çabası salonu daha karmaşık bir hale getirebilir.

Salonda resimler ya da aynalar her zaman güzel durmasına rağmen abartıya kaçılmaması gerekmektedir. Salonların duvarları genellikle evlerin en uzun duvarları olduğundan boş bırakılması da doğru değildir.

Seçilen resimlerin ya da aynaların salonun temasına uygun bir biçimde dizayn edilmesi gerekmektedir.

Oturma odası dekorasyon fikirleri kişiden kişiye değişir. Zevkinize göre döşenmiş salonlar farklı tarzlar ortaya çıkarıyor.

Gün içinde yorulduğumuzda veya başka işlerle meşgul olduğumuzda eve gidip dinlemeyi düşünüyoruz.

Tasarladığımız evler. kendin bize huzur ve rahatlık vereceksin. . Bu yüzden evlerimizde daha mutlu ve rahat hissediyoruz.

Her binanın ve evin şekli ve boyutu aynı değildir. Bu nedenle evi, evimizin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak tasarlamak çok önemlidir. Bu sayede kullanım alanları daha konforlu hale getirilmiş ve tasarım daha şık hale getirilmiştir.

Peki, evimizin en popüler yeri olan oturma odasını 10 adımda nasıl dekore edebiliriz? Burada adım adım salon döşeme fikirleri var.

Bir oturma odasını döşerken dikkat etmemiz gereken ilk şeylerden biri, salonumuz için seçtiğimiz renktir.

Renkler bizi psikolojik olarak da etkilediği için saatlerce oturduğumuz alanlarda yaptığımız renk seçimlerinin doğru olması gerekir.

Kırmızı gibi enerjimizi tüketen renkler tercih edilmemelidir. Son zamanlarda oldukça moda olan nötr renkler, oturma odalarına şık bir hava katar ve her oturma odası stiliyle uyumlu olabilir.

Pudra, kırık beyaz, kese kağıdı, krem ​​gibi renkler nötr renklere aittir. . Bu nötr renkler, oturma odasına daha sakin bir atmosfer getiriyor.

Daha canlı bir oturma odası isteyenler donuk renkleri tercih etmemelidir.

Kullanılabilirlik açısından kir göstermeyen renkler tercih edilir. Çocuklu aileler veya kolay tozlanan evler için kir tutmayan renkleri tercih etmek daha faydalıdır. Bu tercih için koyu renkler uygundur.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *