Sevgilim Beni Seviyor Mu ? - aboutcatdog


Sevgilim Beni Seviyor Mu ?

Uzun süreli ilişkilerde, belli bir zamanı aşmış birlikteliklerde en çok gündeme gelen sorudur ‘ Sevgilim beni gerçekten seviyor mu ? ’. Siz de zaman zaman bu sorunun cevabını merak ediyor ve türlü sebeplerden sevdiğiniz kişiye soramıyorsanız, onu gözlemleyerek bazı fiziksel davranışlarından bunu anlamanız mümkün.

Vücudumuz mutlu olduğunda ya da heyecanlandığında bazı hormonlar salgılar. Salgılanan bu hormonlardan dolayı kendimize engel olamadığımız, nabız ve kalp atışının hızlanması, göz bebeklerin büyümesi gibi bazı davranışlar sergileriz. Eğer siz de sevgiliniz size sarıldığında, öptüğünde ya da elinizi tuttuğunda bile, kalp atışlarındaki artışı, göz bebeklerindeki büyümeyi hissediyorsanız, sizi sevdiğine dair en önemli işaretlerden birini yakaladınız demektir.

Bununla birlikte sevgilinizin ses tonunda, arkadaşlarıyla konuşmasından farklı bir tını hissediyorsanız araştırmalara göre bu da sevginin belirtisi. Bu ses değişimi erkeklerde, ses tonunda incelme; kadınlarda ise artış olarak karşımıza çıkıyor.

Aşkın, araştırmalarla sabit kılınmış diğer etkileri ise, sevdiğiniz kişiyi taklit etmek, nadiren de olsa meydana gelen yüzde kızarmalar, hafızayla ilgili yaşanan problemler ve karnında kelebekler uçuşmak diye nitelendirdiğimiz, kanın karından çekilmesiyle meydana gelen karın ağrısı.

Fiziksel değişikliklerin yanında psikolojik etmenlerin sayısı da oldukça fazla. Seven kişi her zaman sevgilisinin iyiliğini düşünür. Daha az vakit geçireceğinizi, belki uzun süre ayrı kalacağınızı bilse bile, sizin kariyerinizi ya da eğitim hayatınızı etkileyecek, olumlu tercihler yapmanızı ister.

Gün içinde, bazen sizi merak ettiği için, bazen de sadece özlediği için arayıp sesinizi duymak ister. Yoğun olmasına karşın, sizinle zaman geçirebilmek için vakit yaratır. Moraliniz bozuksa, sırf sizin için tüm planlarını iptal eder.

Tüm bunlar sevgilinizin sizi sevip sevmediğini anlamanız hususunda büyük ölçüde yardımcı olacak maddeler. Fakat unutmayın, her şeye mantıkla yaklaşmak, kalbi susturup sadece korkmaktır. Eğer ciddi anlamda şüphe duymuyorsanız sevmediğinden, sayfayı kapatın ve gidip ona, onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *