Sihirli Ruj Nedir, Ne İşe Yarıyor? - aboutcatdog


Sihirli Ruj Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Sihirli Ruj Nedir, Ne İşe Yarıyor? Kozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan rujlar çok farklı formlarda üretiliyor. Kadınların makyaj konusunda vazgeçilmez ürünlerden biri olan rujlar yüz makyajının tam anlamıyla tamamlayıcı parçasıdır. Ruj kullanmak her kadının hoşuna giden bir durum olmakla beraber aynı zamanda yüzü daha canlı gösterebilen etkiye sahiptir. Rujların yapısı ve tonları farklı olmakla beraber her kadının cilt rengiyle uyumlu bir ruj tonu mutlaka bulunur.

Sihirli-Ruj-Nedir-Ne-Ise-Yariyor01
Sihirli Ruj Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Sihirli ruj yada farklı bir isimle de bilinen yeşil ruj çok sayıda kozmetik markasında bulunmaktadır. Sihirli ruj adı üstünde kişinin ten yapısına göre dudağa renk veren özelliğe sahip bir kozmetik üründür. Bu ruj görünüm olarak yeşil renginde olduğundan dolayı yeşil ruj olarak ta bilinir. Özellikle daha doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların tercidir. Yeşil ruj, kişinin teniyle etkileşime geçerek pembe ve pembe tonlarında bir renk alır. Dolayısıyla yeşil ruj kullanan kişi hoş ve doğal renklerde bir dudak görünümüne kavuşur. Dudağa sürünce renk değiştirmesinden dolayı ürüne Sihirli ruj ismi verilmiştir.

Sihir Ruj Ne İşe Yarıyor?

Sihirli ruj yada diğer ismiyle yeşil ruj aslında geçmiş dönemlerde de kadınların kozmetik çantalarında yer alan bir üründür. Lakin günümüzde daha fazla bilinen ver doğal bir görünüm sunmasından dolayı kadınlar tarafından tercih edilen bir ruj olmaktadır. Sihirli ruj ne işe yarar neden rengi yeşildir gibi sorular bu ruj hakkında bir fikir sahibi olmayan kadınlardan gelmektedir. Sihirli ruj kullanıldığında kişinin ten rengiyle bütünleşerek doğal bir pembe tonuna dönüşmesinin yanı sıra ayrıca:

 • Parlatıcı özelliğiyle dudaklara daha ıslak bir bitiş sunar.
 • Nemlendirici özelliğiyle dudakların kurumasını engeller.
 • Dudaklarda oluşabilen çatlak görünümü nem sağlayarak onarır.
 • Kalıcı bir rujdur ve kolaylıkla çıkmadığı için gün boyu tazelenmesine gerek kalmaz.

Tüm bu olumlu özelliklere sahip olan Yeşil ruj, hemen her kadın tarafından oldukça fazla talep görmektedir. Bu ruju kullandıktan sonra dudağınızda pembe tonlarında bir renk oluşacaktır. Eğer ki bu rujun üstünden bir kere daha geçerseniz pembe tonu daha koyu bir ton haline gelebilir. Günlük kullanım için doğal bir pembe tonu sizin için yeterli ise Sihirli ruju bir defa dudağınıza uygulamanız gün içinde doğal bir dudak rengine sahip olmanızı sağlar.

Sihirli Ruj Ne Renk Olur?

Sihirli ruj denilen kozmetik ürün görünüm açısından yeşil bir renge sahiptir. Fakat adından da anlaşılacağı üzere kişinin ten yapısına uygun olacak şekilde dudağa pembe ve pembe tonlarında bir renk veren bir ruj çeşididir. Sihirli ruj ne renk gibi sorulara rahatlıkla görünüm olarak yeşil bir rujdur diyebiliyoruz. Pembe ve pembe tonlarına dönüşen bu ruju rahatlıkla günlük hayatınızda doğal bir görünüme sahip olmak için tercih edebilirsiniz.

Sihirli Ruj Dudak Nemlendirme İşlemi Sonrasında Kullanılır Mı?

Dudak nemlendirme veya dudak renklendirme gibi işlemler sonrasında kişi isterse dudaklarına hoş ve doğal bir renk vermesi için sihirli ruj sürebilir. Sihirli ruj aynı zamanda kişinin dudağını nemlendireceği için dudağa hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Sihirli Ruj Dudaktan Nasıl Çıkıyor?

Yeşil ruj olarak 1980’li yıllardan bugüne kadınların mutlaka kozmetik çantalarında yer alan bu ruj son dönemlerde yeniden genç kadınlar tarafından talep görmeye başlamıştır. Sihirli ruj nasıl çıkar nasıl bir rujdur, kalıcı mıdır gibi sorular çok sayıda Güzellik platformunda araştırılmaktadır. Sihirli ruj nasıl çıkar sorularına yönelik ise bu rujun kalıcı bir ruj olduğunu söylememizde fayda var. Bu rujun çıkarılma işlemi için dudak balsamından yada herhangi bir vazelinden yardım alabilirsiniz. Dudaklarınıza balsamı yada vazelini sürdükten sonra kısa bir süre dudağınızın balsamı emmesini beklemelisiniz. Dudağınızdaki rujun daha rahat çıkarılması için makyaj temizleme pedi veya havlu kağıt kullanarak dudağınızdan ruju kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Sihirli Ruj Çeşitleri

Kozmetik ürünler arasında öne çıkan en önemli makyaj malzemesi elbette ki rujlardır. Her kadın her makyaj malzemesine karşı ilgi gösterse de konu göz ve dudak makyajı olduğu zaman diğer makyaj ürünleri göz ardı edilebiliyor. Sihirli ruj yada geçmiş dönemlerden bu yana bilinen ismiyle yeşil ruj, kozmetik sektöründe son dönemlerde fazla talep görmektedir. Bunun nedeni hiç kuşkusuz ki bu ruju kullanarak çok farklı tonlarda ruj elde etmiş oluyorlar. Sihirli ruj kullanan kişi kolaylıkla çarpıcı bir görünüme kavuşabiliyor.

Günümüzde Sihirli ruj çeşitleri hem ıslak bitişli hem de mat bir bitiş sağlayacak şekilde kozmetik markalarında yer alıyor. Kullandığınız sihirli ruja göre gerek pastel tonlarında bir görünüme sahip olabilir gerekse doğal ve ıslak bir dudak makyajıyla ışıltılı dudaklara sahip olabilirsiniz.

Sihirli Ruju Nasıl, Nereden Satın Alabilirim?

Nem ve aynı zamanda parıltı veren özelliğe sahip Sihirli rujlar son dönemlerde çok fazla ilgi görmektedir. Günümüzde artık kadınlar doğal bir görünüme sahip olmak istiyor. Makyajlı ve bakımlı olmak ama bu makyajın yok gibi algılanmasını sağlamak isteyen kadınların tercihi sihirli ruj kullanmak oluyor. Sihirli ruj yada diğer ismiyle Yeşil ruj, hemen her kozmetik markasında bulunabiliyor. Kozmetik markalarının bulunduğu şu platformlardan sihirli ruj satın alabilirsiniz.

5/5 - (8 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

One thought on “Sihirli Ruj Nedir, Ne İşe Yarıyor?

 • 8 March 2023 at 06:15
  Permalink

  I love thesе! They аre beautiful fоr thee price.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *