Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler - aboutcatdog


Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler

Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler: Yaş ilerledikçe yüzümüzdeki gözeneklerin artması ile siyah noktalar baş belası haline geliyor. Kimisinin ise yaşının ilerlemesine hiç gerek yok. Ergenliğin başlamasıyla özellikle yağlı ciltlere sahip iseniz siyah benekler ile başınız belada demektir.

Siyah noktaları sıkmak onlar için çözüm değil. Hatta sıktığınızda yüzünüzde lekelerin kalmasına sebep olabilirsiniz. Su buharıyla yüzünüzü yumuşatın ve siyah noktaların çıkmasını sağlar. Çıkmayan siyah noktalar için ise size vereceğimiz siyah noktalara iyi gelen maskeleri yapabilirisiniz.

İşte ilk maskemiz: 1 yumurtanın akını yarım limon suyu ile karıştırın. Biraz ısıttıktan sonra soğuyunca yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

İkinci maskemiz: 2 çay kaşığı balı ve 3 çay kaşığı kili karıştırın 2 çay badem yağı ile güzelce karıştırın. Daha sonra önceden temizlediğiniz cildinize sürün 15 dakika beklettikten sonra bol suyla durulayın. Bu maskeyi 1 hafta boyunca yapabilirsiniz.

Üçüncü maskemiz:  4 çorba kaşığı doğal yoğurdu yarım limon suyu ile karıştırın. Ve temiz cildinize sürün. Kuruduktan sonra cildinizi bol su ile durulayın. Yedi günde bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Siyah Nokta Yüz Maskesi Listesi

Sıra Markalar Etkisi Editör Puanı
1 L’Oreal Paris Cildi Temizler 10/10
2 Innova Mask Beautenova Gözenek Açıcı 10/9.9
3 Homm Kırışıklık Karşıtı 10/9.7
4 Black Red Cildi Yeniler 10/9.5
5 Garnier Kalıcı Etki 10/9.6
6 Neutrogena Visibly Parlatıcı 10/9.8
7 Clinique Anti-Blemish Clinical Akne Engelleyici 10/9.7
8 Farmasi Dr. C. Tuna Ölü Deriyi Yok Eder 10/9.6
9 Rituel De Beaute Nemlendrici 10/9.7
10 Ostwint Yumuşaklık Sağlar 10/9.5

Yağlı ciltlerde oluşan sivilce, akne ve siyah noktalar bazen yüzde rahatsız edici bir görüntüye neden olur. Öte yandan cilt bakımına dikkat ederseniz nemlendirici losyonlar ve siyah nokta maskeleri ile bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz. Bu içeriğimizde kullanıcılardan en iyi notları almayı başaran en etkili siyah nokta maskelerini listeledik. Aşağıdaki liste, cilde zarar vermeden siyah noktaları gideren
siyah nokta maskesi ve gözeneklerin nefes almasını sağlayan en iyi 10 siyah nokta maskesini içerir.

5/5 - (3 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *