Sürekli Aynı Rüyaları Görmek Ne Anlama Gelir - aboutcatdog


Sürekli Aynı Rüyaları Görmek Ne Anlama Gelir

Sürekli Aynı Rüyaları Görmek Ne Anlama Gelir : Sürekli aynı rüyaları görmek neye yorumlanır? Ya da tekrarlanan rüyalar neyin habercisidir. Tekrarlanan bu rüyalar ile bilinçaltınızın size anlatmak istediği bir şeyler olabilir mi?

Bütün telkinler ’Kendinizi sevin’ diye başlıyor. Altı boşsa eğer yararını görmeniz uzun zamanınızı alıyor. İş hayatınızı insanlara arkanızı dönerek geçirdiyseniz, Acılarla boğuşan dünyayı  görmezlikten geldiyseniz, dostlarınıza yardım etmekten mahrumsanız, eşinizi aldatıyor, etrafınıza yalanlar söylemekten  hiçbir sakınca duymuyorsanız kendinizde sevilmeye dair hiçbir şeyde bulamazsınız.

Sürekli Aynı Rüyaları Görmek Neye İşaret Eder?

Bazen gündüz farkına varmazsanız bile yine de hep bilirsiniz. Gece rüyalarınızda sorgulamaya başlarsınız. Bu tekrarlanan rüyalar, bir dönem hayatınızda yaşayıp da farkında olarak veya olmayarak yüzleşmekten korktuğumuz olayların, bazı kişilerin veya davranışların bilinçaltından yukarıya çıkartılmayı beklediğinin işareti olan uyarı niteliğindeki rüyalardır.

Rüyalarınızda Sıklıkla  Gördüğünüz Kişilere Dikkat!

Ruhunuzun ve beyninizin hafiflemeye ihtiyaç duyduğunun göstergesidir. Sürekli tekrarlanan rüyalarda, gördüğünüz yerlere, objelere, diyaloglara ve kişilere dikkat edin. Gördüğünüz rüyaların size vermek istediği bilgiye, duyguya, düşünceye odaklanın ve bunu iyice analiz edin. Bu rüyalar siz gereken mesajı alana kadar size ulaşma çabasına devam edecektir.

Bu rüyaların size ne demek istediğini anladığınız zaman da, sizi düzenli ziyaret eden bu rüya ziyaretinden vazgeçecektir. Uyarı niteliğindeki rüyalar size yol gösterirler. Gerçekle yüzleşmek ve gereken dersleri almak kişinin özgür iradesine bağlıdır. Evrendeki en önemli görevlerimizden birisi sevilebilecek insan olmak, sevgi dolu işler yapabilmektir. Unutmayın ki temiz  geçmiş aydınlık gelecek sağlar.

Genel rüyalarla ilgili en efsanevi gerçeklerden biri, bazı insanların (üç kişiden ikisi kadarı) genellikle aynı rüyayı görmesidir. Rüyalar birinden kaçmaya çalışmak, okulda ders almaya çalışmak veya kendimizi garip bir yerde çıplak görmek gibi geceleri uykumuzda bozuk plak gibi dolaşmak.

Elbette herkesin rüyaları benzersizdir, ancak araştırmalar çoğu insanın
tekrar eden
 rüya gördüğünü gösteriyor. Peki, düzenli aralıklarla gerçekleşen ve sürekli aynı senaryoları yaşadığımız rüyalarınruhumuz hakkında bize bir şeyler anlatmaya çalıştığını hiç düşündünüz mü?

Birisi tarafından kovalanmak, çok yüksekten düşmek, sınava hazırlıksız yakalanmak, bir şeyi tekrar tekrar yapmaya çalışmak gibi rüyalar vardır.
yinelenen rüya arasında en yaygın olanı.

Gördüğünüz gibi bu tür rüyalarda hayalperest her zaman tehlikededir. Bazıları çocukluktan beri bu rüyaları görürken bazıları da belirli aralıklarla aynı şeyleri tekrar tekrar görüyor.

Tüm bu zorluklarla yüzleşmeye çalıştığımız rüyalar aslında gerçek hayatta psikolojimizi olumsuz etkileyen şeylerin habercisidir.
Bilim Adamlarının Açıklamalarına göre, hayatımızın en stresli zamanlarında bir şeyleri anlamaya çalışırken bu tür tekrarlayan rüyalar görüyoruz. Yinelenen rüyalar ayrıca kaygı, duygudurum bozuklukları ve en önemlisi depresyonun habercisi olabilir.

Araştırmalar, tekrar eden rüyaların travmatik olduğunu göstermiştir. ve bu olayların mecazi olarak rüyalarımıza yansıdığını. Örneğin; Sürekli tsunami rüyası gören biri daha önce tacize uğramış olabilir. Ya da toplum içinde çıplak görülen biri daha önce çok utanç verici bir şey yaşamış olabilir. Bu
çeşit travmatik olay beynimizde gerçekleşir ve yıllar geçmesine rağmen bu tür anıları tetikleyen en küçük olay bize korkutucu ve rahatsız edici rüyalar olarak dönebilir.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *