Tırnak Kırılması Nedenleri Nedir? - aboutcatdog


Tırnak Kırılması Nedenleri Nedir?

Tırnak Kırılması Nedenleri Nedir?: Kadınların sıkça yaşadığı sorunlardan birisi de, tırnak kırılmaları ve soyulmalarıdır. Aslında bunu önlemek biraz da bizim elimizde; hem de.  çok basit yöntemlerle.

Suya çok maruz kalan tırnaklar, zamanla güçlerini kaybetmeye başlarlar. Bunun nedeni ise, oluşan bakterilerdir. Elimiz suya değdikten sonra hemen kurulamalıyız. Özellikle soğuk havalarda elimize ve tırnaklarımıza nemlendirici sürmeye biraz daha özen göstermeliyiz. Nemli tırnaklar sağlıklı bir şekilde uzar ve canlı gözükürler. Yatmadan önce elimize tırnaklarımıza gelecek şekilde nemlendirici uyguladıktan sonra eldiven takıp yatarsak, elimizde oluşan yoğun nemin kuvvetli bir şekilde tırnaklarımıza geçmesine yardımcı oluruz.

Oje sürmek de tırnağı korumanın bir başka yolu. Tırnaktaki nemi hapsederek ve dış etkenlerden koruyarak daha az zarar görmesini sağlar. Hem tırnaklarımızı korumuş oluruz. Hem de daha hoş gözüken tırnaklara sahip oluruz.

Zeytin yağı ve limon suyu karışımını, haftada iki kez tırnaklarımızın hem içine hem dışına uygularsak olumlu sonuçlar alırız. Bunu yaptıktan sonra elimize eldiven takıp uyumak daha olumlu sonuçlar verecektir.

Bütün bunların yanı sıra, asıl almamız gereken şey kalsiyum ve D vitaminidir. D vitamini ve kalsiyum güçlü tırnaklara sahip olmamızın ilk koşulları arasındadır. Diğer nedenleri arasında az su tüketimi yer almaktadır. Zayıf, güçsüz, soluk tırnaklara sahipseniz, yeterince su tüketmediğinizi gösterir. Bu sebeple günde en az 2.5 litre su içmeniz, hem tırnaklarınız için faydalı olacak, hemde sağlığınız için.

5/5 - (2 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *