Yatak Odanıza Yeni Tarz Komodin Tavsiyeleri - aboutcatdog


Yatak Odanıza Yeni Tarz Komodin Tavsiyeleri

Yatak Odanıza Yeni Tarz Komodin Tavsiyeleri:Yatağın iki yanındaki şifonyerler odanın görünmez kahramanlarıdır. Yatak odası takımları içerisinde yer alan bu küçük mobilyalar, kişisel eşyalar için kullanışlı alanlar sağlıyor. Komodin her gece yatağın yanına bir bardak su koymak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Ayrıca uykunuz geldiğinde okuduğunuz kitapları bu mobilyanın üzerine rahatlıkla koyabilirsiniz.oda dekorasyonunda fonksiyonellik kadar tasarım da çok önemlidir.

Giysi modelleri çeşitli renk ve desenlerde gelir. Komodinlerde kullanılan malzemelerden çekmece sayılarına, ölçülerinden çekmece kulplarına kadar istediğiniz tüm detayları bulacaksınız. Bu, çeşitli seçeneklere yol açabilir. Komodin fiyatları değişebilse de, genellikle bütçeleme gerekli değildir. Yatak odası yerine komodin ihtiyacınız varsa klasik komodin modelleri arasından odanızın dekorasyonuna en uygun modeli seçerek kendi tarzınızı gösterebilirsiniz.

Komodin modellerinde klasik tasarımlar

Her mobilyada klasik tasarımlara gösterilen yoğun ilgi komodinler için de geçerli. Hem yüzeyinde hem de çekmecelerinde fonksiyonel bir yüzey sunan bu mobilyanın çekmece sayısı ihtiyaca göre değişebilmektedir. Yatak odası takımlarında yer alan parçalarda genellikle bir veya iki çekmece kullanılmaktadır. Bazı yatak odası mobilyalarında üç çekmeceli komodin modellerini görmek oldukça mümkündür. Klasik tasarımlarda komodinler ayakları yerden ve yere yakın olduğu için ikiye ayrılıyor.

Alışık olduğumuz bu komodin modelleri asla modası geçmiyor. Tercih edilen ürünlerin sıklıkla klasik tarz komodin modelleri arasında yer almasının bir başka önemli nedeni daha var. Yani yatak odalarında kişisel eşyaları için yeterli alana sahip olmayanların ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamaktadır. Eğer sadece yatak odası takımı olmayan bir komodine ihtiyacınız varsa ayırmanız gereken bütçenin çok büyük olmadığını söyleyebiliriz. Odanız için doğru komodini satın aldığınızda belirli dönemlerde geçerli olan indirimlerle cüzdanınızı daha da kolay hale getirin.

Klasikten uzaklaşmak isteyenler için alternatif komodin modelleri:

Yatak odanızı dekore etmek için daha marjinal fikirler istiyorsanız biz bu konuda pek çok alternatifin olduğunu söyleyebiliriz. Yatağınızın ölçülerine göre tercih edebileceğiniz tabure ile odanıza dekoratif dokunuşlar katın. Hatta taburenin rengini odada olmayan bir renkte seçerek odanızın parlayan yıldızı yapabilirsiniz. Çekmeceye ihtiyacınız yoksa sehpa tarzı modeller sizin için daha iyi bir alternatif olabilir. Sehpaların ortasını raflı tercih ederseniz hem üst yüzeyde hem de ara rafta kitap, dergi veya diğer aksesuarlarınızı koyabileceğiniz bir alana sahip olabilirsiniz.

Başka bir alternatif, komodinin yeniden boyanmasıdır. Yeni bir hobi edinmek veya bir şeyler boyamak istiyorsanız mevcut ürününüzü farklı bir renge boyayarak saçaklı komodin modelleri oluşturabilirsiniz. Bu nedenle komodin fiyatları aramanıza gerek kalmadan güzel bir komodinden düşük maliyetle yararlanabilirsiniz. Bahsettiğimiz komodin çeşitleri, odanızı eğlenceli bir şekilde dekore etmek için en iyi alternatiflerden sadece birkaçı.

Komodin Seçerken Dikkat Edilecek Birkaç Nokta!

  • Üzerine bir şeyler koyarken yüzeyi çizilmeyen ürünler almaya özen gösterin.
  • Depolama alanları, ihtiyacınızı mutlaka karşılamalı. Tercih edeceğiniz modellerin çekmece sayısını önceden belirleyin ki kişisel eşyalarınızı rahat sığdırabileceğiniz alanlara sahip olun.
  • Yatak yüksekliğine göre bir komodin tercihi yapmak, ürünün yüzeyine rahatça ulaşmanızı kolaylaştırır.
  • Klasik komodinler ve diğer tüm modellerin çekmece kapaklarında yavaşlatıcı menteşelerin kullanılması, ani çarpmaların önüne geçer ve mobilyanızın kullanım ömrünü uzatır.
  • Komodin çeşitleri arasından kaliteli malzemelerin kullanıldığı ürünlere öncelik tanımalısınız..
  • İyi bir araştırma ile komodin fiyatlarını mutlaka aralarında karşılaştırın. Eğer maliyetsiz bir üründen yanaysanız, yukarıda bahsettiğimiz alternatifleri değerlendirin.
  • Bütçe sizin için ikinci planda ise, iyi bir markayı tercih ederek en sağlam komodin modellerine sahip olun.
5/5 - (3 votes)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *