Yemek Masası Fikirleri - aboutcatdog


Yemek Masası Fikirleri

Yemek Masası Fikirleri:Evinizin en önemli odak noktası yemek masasıdır. Aileniz ve arkadaşlarınızla hayatınızdaki özel anları paylaşırsınız. Aile ile günlük yemekler, partiler, akşam yemekleri veya oyun geceleri… Evinizde olmayı sevdiğiniz odaların en önemli temsilcisi yemek masasıdır. Bu nedenle, nasıl seçileceği çok önemlidir. Modern bir yemek odası kurmak istiyor ama yemek masasının sayısız tasarımı ve boyutu arasından hangisini seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Sizin için hazırladığımız talimatları okuyarak sizi rahatsız eden sorulara gerekli cevapları bulabilir, sevdiklerinizi bir araya getirecek ve her adımda modern esintiyi hissettirecek muhteşem yemek masası modellerine ulaşabilirsiniz. .

Sadelik tutkusunu odanızda hissedin

Modern dekor, sadeliği zarafetle taçlandırarak dekoratif trendleri uygulama özgürlüğü sunar. Öncelikle,
odanızda boyut ve alan arasındaki dengeyi bulmak, odanızın görünümünü ve işlevini geliştirmek için önemlidir. Yemek masasını oturma odanıza mı, mutfağınıza mı yoksa ayrı bir odaya mı yerleştireceğinize karar vermeniz ve buna göre ölçeklendirmeniz gerekiyor. Alanınız dar ise sadece masanın şıklığına değil, minimal ve pratik kullanımına da dikkat etmeli, odanın işlevine uygun bir masa seçmelisiniz.

Modern bir yemek odası için fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Mobilyaları “Az karar, çok hasar” felsefesine göre seçmelisiniz. Yemek masası, sandalyeler ve konsol modern bir dekorasyon yaratmaya yetiyor. Avizeler modern dekorasyonun temel gereksinimlerinden biridir. Masaya kadar uzanan asma lamba ile modern dekorasyona son dokunuşu yapın.

Geometrik şekillerle bir ayna asabilir veya duvara bir tablo kullanabilirsiniz ancak detaylı çerçevelerden kaçınmalısınız. Modernliği yemek odasına getirmenin bir başka yolu da ferahlatıcı bir şey yerleştirmektir. Bitkilerden yardım alın veya masanızı pencere gibi daha aydınlık alanlara yerleştirin.

Geometrik şekillerden ilham alın

Geometrik şekillerle de mobilya ve aksesuarlar Siz çok önemli bir elementsiniz. modern dekorasyon. Modernliği bir mekana taşımanın en basit formülünün estetik ve zarif çizgileri birleştiren modelleri tercih etmek olduğunu söyleyebiliriz.

Salondan ayrı yemek odası

Yemek takımı için illüstratör veya geometrik dokulu mobilyalar arasından seçim yapabilirsiniz. En klasik yemek masaları dikdörtgen masalardır. İşlevselliği ve şekli ile en çok tercih edilen dikdörtgen masalar, daha fazla misafirin ağırlanmasına yardımcı olur. Herhangi bir uzun veya dar alana kolayca sığar. Açık alan konseptlerinde dikdörtgen yemek masaları ile de modern ve göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaşam alanınız kare ise kolayca kare masalar alabilirsiniz. Kare tablolar, girdikleri her alana bir orantı duygusu katar. Genellikle küçüktürler. Bu nedenle büyük davetler için uygun görülmemektedir. Mutfağınızda satın aldığınız kare yemek masası ile modern bir kahvaltı köşesi oluşturabilir veya küçük davetler için bu masaları kullanabilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonu Nasıl Yapılır

2023 yemek odası trendlerinden biri de yuvarlak yemek masası tasarımları. Yuvarlak veya oval yemek masası çeşitleri ortama samimiyet katar. Bu nedenle birçok tasarım arasından arzu ettiğiniz yuvarlak yemek masası tasarımını evinize getirebilirsiniz. Ayrıca yuvarlak masalar çok yönlülük sunar ve kullanımları pratiktir. Ancak, odanızda çok yer kaplayacağı için 4 veya 6 kişilik masalar seçmeniz önemlidir.

Yemek masasını ayrı bir odaya yerleştirmek istiyorsanız ve alanınız yeterince genişse geniş aileler için yapılmış 10-12 kişilik yuvarlak yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Ayrı bir odanız yoksa çok fazla yer kaplamamak için yuvarlak katlanır yemek masası da tercih edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *