Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? - aboutcatdog


Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır: Bütün herkesin düşünülmeksizin her odası bizler için her zaman önemlidir. Fakat her bir odanın ayrı ayrı önemi vardır, yemek odası gibi. Yemek yemek için, misafirleri ağırlamak onlara yemek servisi yapmak için gayet uygun ve önemli bir odadır.

Bazı mobilyalar yemek odası için yüzlerce liralık bir sürü eşya, süs, mobilya alınmasıyla yemek odası tamamlanmaz. Çünkü her zaman aynı şeyleri görmeken sıkılacaksınız ya yenisiniyle eski bir eşyayı değiştireceksiniz yada yemek odasına ek olarak bir eşya daha alınması olacaktır.

Yemek odasını düzmek için pahalı olan eşyaları yerleştirmekle düzeni bitmez, dekor edilmek için odanın tamamını düzeninin oluşturmak ve oluşturduktan sonra bunu tasarlamak olacaktır. Yemek odasında hareketiniz her zaman rahat olmalıdır ve oda geniş olacak şekilde tasarlanmalıdır. Odanın dekoru tasarlanırken her türlü ihtimaller düşünülmelidir.

Misafirlerin yemek odasına sığması, herhangi bir ev eşyasının konulabileceği uygun alanlar nerelerdir gibi düşülmektir. Yemek odasının güzel dekoru eşya fazlalığıyla değil, fazla eşyaları azaltmakla oluşur. Son olarak yemek odasında ki süslemeler ve dekorasyon modelleri birbirleriyle uyumlu olmalıdırlar.

Evin özel köşesi yatak odalarıdır. Misafirlerinizi ağırladığınız salon ve oturma odası, sevdiklerinizle yemek yediğiniz mutfaklar, tüm bu alanları onları düşünerek dekore edebilirsiniz. Ancak konu yatak odası olduğunda dekor sizi tamamen içine çeken ürününüz olabilir. Her renk, mobilya ve deseni kullanabileceğiniz bu alanda yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Evin geri kalanından tamamen bağımsız bir şekilde tamamen farklı bir şekilde de kurabilirsiniz.

Tüm evi ultra modern ve yenilikçi tasarımlarla dekore ederken yatak odanızda cibinlikli prenses yataklar kullanabilir, tuvalet masasını şezlongun yanına koyabilirsiniz. Tabii ki yatak odası dekorasyonu planlanırken çiftler bu odayı kullanacaklarsa ortak bir dekorasyon dili belirlemelerine yardımcı olur, yoksa kocaların prenses odası gibi full eşyalı bir odada uyanmaları sorun yaratabilir. .

Yatak odası nasıl bölünmelidir?
Doğal olarak akla gelen ilk soru odanın nasıl bölüneceğidir? Ayrıntıları bu sorunun cevabında cevaplayabilirsiniz ancak birkaç genel noktaya dikkat çekebiliriz.

Yatak odasında yatağa yattığınızda, yatak önünüzde bir pencere olmamalı. Perde ne kadar kalın olursa olsun, güneş doğar doğmaz ışık gözlerinize ulaşır ve sizi uyandırır. Aynı şekilde yağmurlu gecelerde düşen yıldırımlar da sizi uyandırabilir. Odanın bir tarafında penere varsa, yatağın başucuna yerleştirmek en iyisidir. Radyatör ve kaloriferler daha çok pencere önlerine yerleştirildiği için yatağın konumu bu açıdan doğru.

Yani kalorifer petekleri ve ısıtıcılar yatağın baş kısmına ulaşmamalıdır. Gece uyurken çok üşüyorsanız ısıtıcıları ayaklarınızın yanına koyabilirsiniz.

Komodinleri yatağın başucuna koymalısınız, bu zaten yaygın bir kullanımdır. Gece lambaları da aynı şekilde komodinlere yerleştirilmeli ve yataktan kalkmadan açıp kapatabileceğiniz şekilde yerleştirilmelidir.

Ayrıca, sık kullandığınız saate göre tuvalet masası veya aynayı da odaya yerleştirebilirsiniz. Yani sabahın erken saatlerinde daha sık kullanırsanız, güneşi tam karşıdan görebileceğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz.

Klasik yatak odası renkleri ve dekorasyonu
aranjman Bu odadaki Mobilyalar çok önemlidir. Yatak, komodin ve şifonyerini kurduktan sonra dolapları dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *