Zayıflama Yöntemleri - aboutcatdog


Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri Birçok insan hayatının belli dönemlerinde zayıflama ihtiyacı hissetmiştir. Zayıflamaya çalışan insanlar da kendilerine göre zayıflama yöntemleri kullanmaktadırlar. Birçok zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

Diyetle Zayıflama: Sadece diyet yaparak yani yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat ederek yapılan zayıflama yöntemidir. Yaz diyeti, kış diyeti, Dukan diyeti, İngiliz diyeti, Karatay Diyeti, Karpuz diyeti, Salata diyeti, Düz karın diyeti gibi bir çok versiyonu vardır.

Bölgesel (Cihazla) Zayıflama: Zayıflamasını istediğiniz bölgenin elektronik bir cihaz yardımıyla zayıflatılmasıdır. Sağlığa zararlı değildir. Akupunktur, zayıflama kemeri, koşu bandı,vakumlu ve vakumsuz soğuk lipoliz, detoks ile zayıflama gibi sayısız alternatifi vardır.

Bitkisel Zayıflama: Bu yöntemde bitkisel ürünler kullanılarak genellikle kaynatılıp içilerek ya da istenilen bölgeye sürülerek amaca ulaşılmaya çalışılır. En çok ‘kür’ denilen karışımlar kullanılır. Zayıflama çayları çok tercih edilir.

Egzersizle Zayıflama: değişik hareketler yaparak yani spor yaparak yapılan zayıflama yöntemidir. Yüzme, aorebik, jimnastik ve pilates gibi türleri vardır.

İlaçla Zayıflama: İlaç ya da hap kullanılarak iştahın kesilmesi ya da yağların yakılmaya çalışılmasıdır.

Kremle Zayıflama: Zayıflamaya faydası olduğu düşünülen kremlerin istenilen bölgelerde kullanılmasıdır.

Yerel olarak kilo vermek isteyenler ne yapmalı?

Yerel olarak kilo vermek, sağlıklı beslenmeyi değerlendirdiğinizde en iyisidir. yaşam tarzı. Bölgesel egzersizler yaparak istenmeyen yağları daha hızlı yakmak mümkün olabilir. Her gün alınan kalori miktarı yakılan kaloriden az olduğunda, vücut ihtiyaç duyduğu yağı bel ve karın çevresinde depolanan yağ moleküllerinden sağlar. Bu durum istenilen
bölgenin inceltilmesinde etkilidir.

 Greyfurt, yeşil çay ve yoğurt gibi metabolizmayı hızlandıran yiyecekler bu sürece dahil edilebilir.Bölgesel zayıflama diyeti

Şunun gibi bir şey Bu yoktur Bölgesel zayıflama diyetinde olduğu gibi, yağda genel bir azalma vardır. Kilo vermek için kanıtlanmış bölgesel bir yöntem, tıbbi olarak bilinen düşük kalorili diyetlerdir. Ancak birçok
diyet planı, aç ve doyumsuz hissetmenize neden olur.

Diyet yapmanın zor olmasının ana nedenleri bunlardır. Düşük karbonhidratlı diyetler hızlı kilo vermede etkilidir ve diğer diyetlere göre uygulanması daha kolaydır. Bölgesel kilo kaybı için temel kurallar;

  • Karbonhidratların azaltılması

En önemli kısım şeker, nişasta ve karbonhidratların azaltılmasıdır. Bunu yaptığınızda, daha az aç hissedeceksiniz ve genel olarak önemli ölçüde daha az kalori yiyeceksiniz. Vücudunuz enerji için karbonhidrat yakmak yerine enerji için depolanmış yağları yakmaya başlar.

 Yağ kaybı bu şekilde gerçekleşir.

Hormonal yağlanma olarak bilinen bölgesel yağlanma, birçok insanın ortak sorunudur. Farklı bölgelerde biriken istenmeyen kilolar genellikle erkeklerde göbek çevresinde, kadınlarda ise kalça ve sırt çevresinde daha sık görülmektedir. Genetik faktörlerin yanı sıra hormonal bozukluklar ve yaşam kalitesi vücudun farklı bölgelerinde oluşan bu yağ birikimlerinin nedenidir. Vücuttaki yağ hücreleri bazı bölgelerde daha yaygındır. Bu dağılım, genetik eğilimlerden kaynaklanmaktadır.

 Kadınlarda yağ indeksi erkeklerde %0’ı geçtiğinde birçok hastalığa yol açar. Peki bölgesel zayıflama hareketleriyle bölgesel olarak kilo vermem mümkün mü?

Diyetlerle bölgesel olarak kilo vermem mümkün mü?

span>

Diyetle kilo vermeye çalışanlar bazı yerlerde yağın erimediğinden yakınırlar. Bölgesel yağlama, genel olarak bel ve kalça çevresinde yağlanma olarak tanımlanabilir.

Bel çevresindeki yağlar, kalça çevresindeki yağlardan daha fazla bir sağlık sorunudur. Bel çevresindeki yağlar, iç organlara daha yakın olduğu için daha tehlikeli olarak tanımlanır. Ayrıca, A’lı kişilerde Geniş bel çevresi iştah açıcı da olabilir ve insülin hormonunun yüksek seviyelerine sahip olabilir ve diyabetin başlamasına neden olabilir. Kortizol.

Kısa süreli diyet veya egzersizle bölgesel kilo kaybı mümkün değildir. Egzersiz ve beslenme vücutta aynı miktarda yağ yakılmasını sağlar. Uzun süreli diyet, egzersiz ve yaşam kalitesi size yardımcı olabilir. Bununla.

5/5 - (1 vote)

Melis

Hello to all followers, my name is Melis, I was born in 1985 in Istanbul. I graduated from Uludag University and Istanbul University Philosophy. I have been producing content about women for a long time and sharing them with my followers.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *